Záhradný domček do záhrady patrí! Na obklad môžete použiť tatranský profil
Priestor pre všetkých
Ak vzhľad záhradného domčeka vyberiete vhodne a tým správnym spôsobom ho do prostredia záhrad zakomponujete, vytvoríte pomocou neho skvelý priestor na relaxáciu pre všetky generácie. Deti sa tam môžu hrať, dospelí zase posedieť, oddýchnuť a načerpať energiu na prácu. Záhradné domčeky môžu mať napríklad vonkajší kozub a posedenie, vďaka ktorému vytvoríte priestor na záhradné párty.
TIP redakcie: Vlastný bazén – cenovo dostupné a výhodné riešenie
Na obklad konštrukcie je vhodný tatranský profil
Konštrukciu záhradných domčekov je možné riešiť viacerými spôsobmi. Najčastejšie ide o zrubové konštrukcie, ktoré pôsobia z estetickej stránky veľmi príťažlivo. Môže však ísť aj o jednoduchú konštrukciu, ktorá je opláštená veľkoplošnými materiálmi, ako sú OSB dosky, preglejky či cementotrieskové dosky. Veľmi sympaticky pôsobí obklad z paluboviek alebo tatranského profilu. Keďže tatranský profil je prírodné drevo, nenarúša celkový vzhľad záhrady a pôsobí prirodzene.
Aby spodok nezvlhol
Spodné časti drevených konštrukcií zvyknú byť háklivé na vlhkosť pochádzajúcu zo zeme. Záhradné domčeky sú často postavené na nízkych pätkách či základovej doske. Nosné prvky by mali byť od terénu vzdialené aspoň 15 až 30 cm.
Na konštrukciu sa zvyčajne používa smrekové drevo. Spodná časť záhradného domčeka by sa však mala postaviť z drevín, ktoré prežijú viac, ako napríklad dub, agát, smrekovec či borovica. Ako ochrana nielen pred vlhkosťou pomôže aj povrchová úprava dreva, ktorá by mala byť zložená z viacerých vrstiev.
Foto: Bigstockphoto
Prečítajte si tiež:
Už vieme, či nás rastliny v spálni udusia alebo prospejú nášmu spánku