Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 272 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Záhradný domček do záhrady patrí! Na obklad môžete použiť tatranský profil

Tomáš Janúch - 27.02.2017 - 2800
Záhradné domčeky či iná drobná architektúra z dreva je neodmysliteľnou súčasťou záhrad. Veď kde inde by sme odkladali náradie, oddýchli si po práci či našli úkryt v prípade nečakanej búrky? Navyše záhradu skvele dopĺňajú a spolu s altánkom, pergolami, mostíkmi či oplotením vytvárajú príjemné prostredie.

Priestor pre všetkých

Ak vzhľad záhradného domčeka vyberiete vhodne a tým správnym spôsobom ho do prostredia záhrad zakomponujete, vytvoríte pomocou neho skvelý priestor na relaxáciu pre všetky generácie. Deti sa tam môžu hrať, dospelí zase posedieť, oddýchnuť a načerpať energiu na prácu. Záhradné domčeky môžu mať napríklad vonkajší kozub a posedenie, vďaka ktorému vytvoríte priestor na záhradné párty.


TIP redakcie: Vlastný bazén – cenovo dostupné a výhodné riešenie

Na obklad konštrukcie je vhodný tatranský profil

Konštrukciu záhradných domčekov je možné riešiť viacerými spôsobmi. Najčastejšie ide o zrubové konštrukcie, ktoré pôsobia z estetickej stránky veľmi príťažlivo. Môže však ísť aj o jednoduchú konštrukciu, ktorá je opláštená veľkoplošnými materiálmi, ako sú OSB dosky, preglejky či cementotrieskové dosky. Veľmi sympaticky pôsobí obklad z paluboviek alebo tatranského profilu. Keďže tatranský profil je prírodné drevo, nenarúša celkový vzhľad záhrady a pôsobí prirodzene.

Aby spodok nezvlhol

Spodné časti drevených konštrukcií zvyknú byť háklivé na vlhkosť pochádzajúcu zo zeme. Záhradné domčeky sú často postavené na nízkych pätkách či základovej doske. Nosné prvky by mali byť od terénu vzdialené aspoň 15 až 30 cm.

Na konštrukciu sa zvyčajne používa smrekové drevo. Spodná časť záhradného domčeka by sa však mala postaviť z drevín, ktoré prežijú viac, ako napríklad dub, agát, smrekovec či borovica. Ako ochrana nielen pred vlhkosťou pomôže aj povrchová úprava dreva, ktorá by mala byť zložená z viacerých vrstiev.

Foto: Bigstockphoto


Prečítajte si tiež:

Už vieme, či nás rastliny v spálni udusia alebo prospejú nášmu spánku

Predávate nehnuteľnosť? Pomôžeme vám​​​​​​​