Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 427 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Už vieme, či nás rastliny v spálni udusia alebo prospejú nášmu spánku

Milan Bardun - 21.02.2017 - 4366
Spálňa patrí medzi tie časti nášho bývania, kde trávime najviac času. Aj keď si to neuvedomujeme, v spálni trávime osem až desať hodín denne. Logicky pre to vyplýva, že chceme, aby naša spálňa vyzerala čo najútulnejšie a aby sme sa v nej cítili pohodlne. Mnohé online magazíny tvrdia, že byt či dom zútulnia hlavne teplé farby a rastliny. Tu však nastáva konflikt a to rastliny v spálni. Ako to teda s nimi je a môžeme mať v spálni rastliny bez toho, aby to uškodilo nášmu zdraviu? Už od malička nás učia, že rastliny v noci dýchajú kyslík. Je pre to logické dávať ich do spálne? Poďme sa na to pozrieť.

Rastliny v spálni podľa odbornej štúdie

Zeleň pozitívne pôsobí uvoľňujúcim spôsobom na človeka a jeho duševné zdravie. Často sa však tvrdí, že rastliny z miestnosti odoberajú potrebný kyslík, čo dokazujú aj zarosené okná. Bez vetra sa ani lístok nepohne a na týchto babských rečiach je čo to pravdy. Základy fotosyntézy si tu vysvetľovať nemusíme, no vieme, že cez deň rastliny do svojho okolia uvoľňujú kyslík a naopak, v noci kyslík prijímajú. Mýty o udusení človeka rastlinami sú však hlúposť. Koľko znás bolo niekedy v lete na stanovačke v prírode a ostali celú noc?


TIP redakcie: Surový betón, drevo a kameň prerazili v architektúre. Pozrime sa, prečo

Avšak, aj tu platia určité pravidlá. Neodporúča sa spať v miestnosti v ktorej je až príliš veľa rastlín a nie ani tak kvôli nedostatku kyslíku ako kvôli nadpriemernej vlhkosti. Vyhnite sa taktiež veľmi aromatickým a kvitnúcim rastlinám, z ktorých by vás bolela zbytočne hlava. Ideálne je do spálne umiestniť kaktusy, sukulenty, orchidei či bromélie. Nezabudnite spálňu dostatočne vetrať.

Konkrétne rastliny, ktoré sú vhodné do spálne

Aloe vera je rastlina ideálna do spálne pre svoju nenáročnosť a jednoduchú starostlivosť. Aloe vera je pokladaná za sukulent, ktorý má navyše liečivé účinky. V spálni jej nájdite slnečné miesto na okne, kde sa jej bude dariť obzvlášť dobre.


TIP redakcie: 6 dôvodov, prečo je klasická pálená tehla tým najlepším stavebným materiálom pre váš dom

Zelenec chocholatý je rastlina, ktorá prežije všetko. Určite ju poznáte z balkónov naších babiek ako rastlinu s dlhými listami a bielymi prúžkami. O túto izbovku sa zvládne starať aj vaše miesto a je úplne nenáročná na svetlo či teplotu. Umiestniť ju môžete kdekoľvek v rámci spálne a bude tam spokojná.

Orchidea v spálni? Prečo nie. Zabezpečte jej tienisté miesto a sem tam ju posprejujte čerstvou vodou kvôli vlhkosti. Keďže kvety orchidei nevoňajú, je ideálnou rastlinou do spálne.