Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Surový betón, drevo a kameň prerazili v architektúre. Pozrime sa, prečo.

Milan Bardun - 20.02.2017 - 1800
Podobne ako všetko, aj architektúra prechádza rôznymi obdobiami a štýlmi. Ide o prirodzený vývoj. Architektúra si prešla viacerými obdobiami od baroku, cez renesanciu, art deco či klasicizmus. Dnes tu máme ale modernú architektúru a čisté línie vyhrávajú nad všetkým. Porovnajte si napríklad vývoj rodinných domov za posledných 50 rokov. Pozorujeme zmenu materiálov, štruktúry aj textúry. Dnes však na plnej čiare dominuje surový betón, kameň a drevo. Viete prečo?

Surový betón ovládol modernú architektúru

Pohľadový či surový betón je výdobytkom modernej architektúry 21.storočia. Vychádza z architektonického štýlu zvaného brutalizmus, kde je využívaný pohľadový betón ako prostriedok na zdôraznenie hmotnosti objektu. Tento architektonický štýl jasne vyjadruje strohosť a jednoduchosť a ukazuje materiály, ktoré boli použité na konštrukciu budovy či objektu. Tieto stavby pôsobia robustne, ťažko a moderne.


TIP redakcie: 10 obývačiek, do ktorých sa zamilujete

Pri objektoch, ktoré dbajú na pohľadový betón jasne vidíme spôsoby konštrukcie, odtlačky dreveného lešenia či rôzne kusy železobetónu, ktoré dodávajú stavbe vysokú dramatickosť. Pohľadový betón je aktuálne veľmi moderným prvkom v novodobej architektúre a začali sa z neho stavať aj rodinné domy. V kombinácii so sklom môžeme teda vytvoriť veľmi moderne vyzerajúce stavby. Pohľadový betón je v architektúre momentálne populárny najmä pre svoj moderný vzhľad.

Drevo sa vracia do módy, no v úplne novej forme

Výhodou dreva je, že sa s nim dá neuveriteľne pekne pracovať a navyše ide o obnoviteľný a lokálny zdroj. Drevo sa v architektúre používa už od stredoveku, no dnes dostáva oveľa hodnotnejšie zastúpenie v dizajne. Kým kedysi išlo len o drevené konštrukcie a stropy, dnes sa drevu prikladá veľký význam pre jeho teplé a útulné pôsobenie. Drevo má v architektúre neobmedzené využitie, čo objavili najmä s Škandinávii. Prejdite sa vidiekom vo Švédsku alebo Nórsku a vaše predstavy od dreve sa rozšíria. Drevo v kombinácii s kameňom pôsobí veľmi moderne a preto je v rebríčku obľúbených materiálov v architektúre aktuálne na popredných priečkach.

 


TIP redakcie: Trendy pre vašu novú kúpeľňu

Kameň používali už s praveku. Dnes ho vieme využiť však oveľa lepšie

Kameň je základným nástrojom v architektúre, bez ktorého by sme nemali domy ba dokonca ani steny, ktoré držia. Aj keď bol kameň v 90.tych rokoch v architektúre na ústupe, dnes sa vracia najmä v podobe dekorácie a obkladov. Jeho rustikálny vzhľad sa do mesta veľmi nehodí a tu má priestor pohľadový betón a sklo, na vidieku to s kameňom vedia. Kameň v architektúre je prízračný najmä pre horské oblasti a veľmi pekné kamenné domy môžeme vidieť najmä v Rakúsku. Výhodou kameňa je to, že často ide o lokálny materiál a má veľmi veľa farebných kombinácií. Navyše ide o ľahko opracovateľný materiál.


Prečítajte si tiež: 

Vlastný bazén – cenovo dostupné a výhodné riešenie

Kúpa bytu v novostavbe