Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Vlastný bazén – cenovo dostupné a výhodné riešenie

Iveta Pacholska - 17.01.2017 - 1844
Iste ste už počuli o globálnom otepľovaní. Možno tomu veríte, možno nie, pravdepodobne ste si však už všimli, že s ročnými obdobiami nie je všetko v úplnom poriadku. Jar už ani nebýva, zo zimy skáčeme rovno do leta. A letá to teda bývajú poriadne. Nielenže sú dlhšie, ale i teplejšie. Milovníci tepla, slnka a vody sú od radosti celí bez seba a húfne sa presúvajú k vode a k bazénom. Myslíte si, že je tam popri nich miesto ešte aj pre vás? Nepochybne áno. Ak vám neprekáža tá masa ľudí, žiadny priestor v bazéne, hlava na hlave, deka na deke. A rozmýšľali ste už nad vlastným bazénom? Že nie? Pouvažujte, vlastný bazén má niekoľko výhod.

 

-Máte k nemu blízko.

-Netlačíte sa pri ňom.

-Máte súkromie.

-Prídete, odídete a zdržíte sa pri ňom, koľko chcete.

-Nemusíte si dávať pozor na svoje veci ako na verejnom kúpalisku.
 

Je však treba priznať, že vlastný bazén neocení každý. Napríklad taký obyvateľ bytovky bude nad tým uvažovať len veľmi ťažko. Tí, ktorí bývajú v rodinnom dome, majú rozhodovanie oveľa ľahšie. Stačí mať len vhodný pozemok a bazén je potom už len príjemným detailom. Taká povestná čerešnička na torte.

Najjednoduchšie, najrýchlejšie a súčasne najlacnejšie riešenie predstavuje nadzemný bazén. Je to dobrá voľba pre tých, ktorí potrebujú bazén hneď a zaraz a rátajú s tým, že to nie je dlhodobá a trvácna investícia. Nadzemné bazény sa horšie udržujú, horšie zastrešujú. Menej odolávajú poveternostným vplyvom a ich prípadné opravy sú náročnejšie a nákladnejšie. Nezanedbateľným faktom je i to, že zasahujú do okolia a rušia jeho charakter.


TIP redakcie: Bývanie v roku 2017 lacnejšie nebude

Naopak, majú možno jedinú výhodu v tom, že sú ľahšie rozoberateľné. Keď teda po čase zistíte, že na mieste, na ktorom máte bazén, potrebujete mať niečo úplne iné, nie je problém ho rozobrať, prípadne presťahovať na iné, vhodnejšie miesto.

Z tohto pohľadu sú výhodnejšie bazény zapustené do terénu. Či už čiastkovo, alebo úplne. Cenovo sú v podstate totožné s nadzemnými bazénmi, avšak odpadá pri nich väčšina vyššie menovaných nevýhod.

A koľko vlastne stojí bazén?
Nuž, to je rôzne. Všetko závisí od spôsobu vyhotovenia, jeho tvaru, veľkosti a rozmerov, doplnkov a príslušenstva. Výrobcovia často ponúkajú rôzne akcie a zľavy, v ktorých sa dajú bazény kúpiť skutočne výhodne.

Mať vlastný bazén nepredstavuje v súčasnosti žiadny problém. Je to ideálne riešenie pre všetkých, ktorí si chcú užívať letnú pohodu pri vode, pritom v súkromí, v pokoji, len so svojou rodinou.

Aha, predsa to má len jednu nevýhodu. Langoše alebo hotdogy si musíte urobiť sami.