Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
375 415 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

6 dôvodov, prečo je klasická pálená tehla tým najlepším stavebným materiálom pre váš dom

Viktória Vargová - 03.02.2017 - 3318
Pálená tehla sa ako stavebný materiál používa už vyše 6 tisíc rokov. Dôkazom jej dlhovekej nezlomnosti a životnosti sú starobylé tehlové stavby, ktoré nájdeme snáď v každom meste. Pálená tehla sa zrodila pred dlhými tisícročiami v strednej Ázii, kde ju “objavili” staroveké národy. Po celú dobu si zachovala tradičný proces svojej výroby – od prvotného tvarovania z tehliarskej hliny, sušenia až po finálne vypaľovanie. Pálené tehly sú výsostne prírodný materiál, preto je veľmi obľúbená najmä pri stavbe ekologických a pasívnych domov. Zabezpečuje zdravé prostredie na každodenné bývanie a je neuveriteľne trvácna.

 

Na zrode tehly sa podieľajú základné prírodné javy: zem, voda, vzduch a oheň. Vďaka poctivému výpalu získava svoje typické vlastnosti a odolnosť. V tehliarskej peci sa tehla vypaľuje pri teplote cca 900 stupňov Celzia, čo zabezpečuje jej maximálnu suchosť, bez akejkoľvek výrobnej vlhkosti. Prirodzené fyzikálno-chemické procesy, ktoré sa odohrávajú pri výpale, určujú taktiež jej  tvarovú i rozmerovú stabilitu. Tým, že tehla prechádza doslova “krstom” ohňom, je nehorľavá a zároveň dosahuje výborné tepelno-izolačné schopnosti

Prečo by ste pri stavaní alebo výbere vášho vysnívaného domu mali vsadiť na tradičnú pálenú tehlu? Prinášame vám niekoľko skutočne overených dôvodov, ktoré vás presvedčia, že tehlové domy sú veľmi rozumnou investíciou.

Prírodný pôvod a zdravý stavebný materiál

Tehla sa vyrába vypálením hliny, resp. tvárnice vytvorenej z vody a hliny. Vzhľadom na svoje prírodné zloženie je preto veľmi ekologická, nepoškodzuje zdravie, ani životné prostredie. Neuvoľňuje do ovzdušia žiadne chemické a nebezpečné látky.

Optimálna úroveň vlhkosti

Dôležitým parametrom tehlových stavieb je určite ich schopnosť pracovať s vlhkom. Efektívne odvádzajú prebytočnú vlhkosť von z objektu. Bránia vzniku tzv. tepelných mostov, ktoré spôsobujú cca 20% energetickej straty. Automaticky znižujú aj možnosť vzniku plesní.


TIP redakcie: Kúpa bytu v novostavbe

Bezpečie a hygiena

Tehlové steny sú hrubé, neprestupné a vytvárajú dostatočne mohutnú hradbu medzi vaším domovom a vonkajším svetom. Robustný materiál buduje pevné steny, ktoré vám dodajú pocit bezpečia a ochrany. Dobre omietnuté tehlové murivo je schopné odolávať aj požiaru. Steny zostávajú pevné aj pri vytrvalom ohni približne 60 až 240 minút, v závislosti od ich hrúbky. Tehlové steny nenapadajú paraziti a nehrozia jej ani plesne.

Dlhá životnosť bez nutnej údržby

Mechanická odolnosť a trvácnosť sú nespornými výhodami tehlového materiálu. Ani voda, na rozdiel od drevostavieb, nepredstavuje pre tehlový dom žiadny problém. Netvoria sa v ňom zatuchliny, ani nedochádza k nežiadúcim deformáciám vplyvom tepla. Dobre postavený tehlový objekt vydrží najmenej 100 rokov.

Energetická úspornosť

Dôležitou vlastnosťou tehiel je ich schopnosť tepelnej akumulácie. Hromadia v sebe teplo, ktoré následne vracajú späť do objektu. Udržujú tak optimálnu vnútornú klímu a šetria energie. Cez zimu tehlové steny pohcujú nadbytočné teplo z vykurovania, čím zachovávajú teplé povrchy aj pri vetraní. Dokážu preto spoľahlivo chrániť aj pred extrémnymi teplotnými výkyvmi. Naopak v letných mesiacoch zabraňujú tehlové steny prílišnému prehriatiu a udržujú v dome príjemný chládok.

Tichý domov

Tehlové steny sú známe svojimi výbornými zvukovo-izolačnými schopnosťami. Steny vďaka vysokej plošnej hmotnosti neprepúšťajú zvuky a udržiavajú primerané hlukové zóny.

Zopár nevýhod tehlová stavba predsa len má. Je to predovšetkým časová i finančná náročnosť. Zvýšená pracnosť tiež nie je zanedbateľná. Pri výstavbe tehlových stien musíte počítať s množstvom mokrých procesov, ktoré musia dôkladne zaschnúť. Stavba tehlového domu je energeticky náročnejšia, čím viac zaťažuje životné prostredie.

Hrubá stavba tehlového domu (najmä strešná konštrukcia) by sa mala vždy dokončiť pred začiatkom zimného obdobia, aby si stavba mohla odpočinúť, usadiť a “vymrznúť”. Na jar je potom vhodné výstavbu dokončiť. Čím dlhšie bude mať možnosť objekt “dýchať”, tým lepšie sa steny spevnia a prevzdušnia. Zabraňuje sa tak prípadnému plesniveniu a praskaniu muriva. Ak stavbu tehlového domu zrýchlite, môžete tým vážne narušiť jeho základnú konštrukciu.


TIP redakcie: Bývanie v roku 2017 lacnejšie nebude

Trpezlivosť a dostatok vyhradeného času na výstavbu sa vám však stonásobne vráti v podobe bezpečného, komfortného domova, ktorý bude slúžiť nielen vám, ale i vašim deťom.

Prečítajte si tiež:

Rezidencia pri mýte – moderné bývanie v centre Bratislavy

4 najčastejšie mýty o rohových sedačkách