Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Predávate nehnuteľnosť? Pomôžeme vám

Róbert Rektorovský - 02.02.2017 - 2004
Pri predaji nehnuteľnosti sú v hre tisíce eur, takže dôraz na bezproblémový priebeh celého obchodu je na mieste. S tým súvisí aj správna predajná stratégia, vďaka ktorej sa vyhnete zbytočným chybám a neprídete tak o peniaze.

Nároky kupujúcich sú stále vyššie a pri výbere nehnuteľnosti si potrpia na splnenie svojich požiadaviek. To vás ako predávajúceho núti pripraviť objekt v čo najlepšom stave a ukázať záujemcom, že práve vaša nehnuteľnosť je to, čo hľadajú. Znie to jednoducho, no uskutočniť to v praxi stojí kopec námahy. S našimi tipmi to však spoločnými silami zvládneme.

Úspešný predaj nehnuteľnosti = správny postup

K tomu, aby vaša nehnuteľnosť zaujala a dokázali ste ju predať za cenu adekvátnu jej trhovej hodnote, nepotrebujete špeciálne vedomosti ani odbornosť. Celé tajomstvo úspechu spočíva v pochopení správneho postupu predaja, vďaka čomu predídete zbytočným chybám a budete schopní pripraviť objekt v čo najlepšom stave.

TIP redakcie: Projekt Slnečnice – útulné bývanie v pokojnej časti Petržalky

1. Najčastejšie chyby pri ponuke nehnuteľnosti

Základom celej ponuky je pútavé znenie inzerátu, ktoré má schopnosť vzbudiť záujem alebo skôr odlákať. Mnohí majitelia sa však dopúšťajú kardinálnych chýb už pri tomto úvodnom kroku a von vypustia nevhodnú ponuku.   

Povrchne napísaný inzerát – Schopnosť upútať, vzbudiť záujem, inšpirovať, nič z toho nesmie dobrému inzerátu chýbať. Textu je potrebné dať myšlienku, aby nepôsobil povrchne a u záujemcov nevyvolával negatívnu reakciu.

Pozor na gramatické chyby! – Gramatika, alfa a omega každého inzerátu. Ak v ňom budú chyby, nepomôžu vám ani pekné myšlienky a pútavý obsah.

Chýbajú základné informácie – Častým problémom inzerátov sú chýbajúce údaje o výmere a veku bytu. Nezabúdajte ani na priloženie pôdorysu, ktorý je pre kupujúceho dosť dôležitý.

Záujemca nevidí cenu – Názor, že nezverejnená cena navedie záujemcu k tomu, aby sa ozval, je mylný. Vo väčšine prípadov to pôsobí nezodpovedne a kupujúci takéto inzeráty skôr prehliadajú.

Nekvalitné fotografie – Okrem textu a informácií je kľúčová aj bohatá fotogaléria, nech si záujemca obhliadne byt aj na obrázkoch. Pri tomto kroku to chce trochu kvalitnej techniky, nech fotky vyzerajú profesionálne. Hlavne nefoťte fotoaparátom na mobile a pri odtiahnutých závesoch, čo skreslí celkový vzhľad a väčšinou v tom zlom.

Byt nie je uprataný – Čo sa týka fotiek, chce to dodržať ešte jedno nepísané pravidlo. Byt musí byť čistý a uprataný, a musí to byť vidieť aj vo fotogalérii v inzeráte.

2. Príprava nehnuteľnosti na predaj 

Ak vieme, akým chybám sa máme pri tvorbe ponuky vyhnúť, môžeme prejsť k samotnej príprave na predaj. Tá začína správne zostaveným inzerátom, pútavými fotkami a následne niekoľkými krokmi, ktoré zvyšujú kvalitu objektu a počas obhliadky presvedčia záujemcu o správnosti voľby.


TIP redakcie: Obyčajná tehla. Alebo aj nie?

Kvalitné fotky – Vyššie uvedený problém so slabou kvalitou fotiek má jednoduché riešenie. Stačí použiť normálny fotoaparát a zachytiť priestory zo správnych uhlov. Dobré fotky majú na kupujúcich výrazný účinok, takže v snahe predať čo najskôr sa oplatí zaplatiť aj fotografa.

Upratovanie – Predtým než sa pustíte do fotenia, nezabudnite dôkladne poupratovať. Pre lepší efekt môžete premiestniť nábytok alebo pridať do izieb nejaké elegantné doplnky.

Drobné opravy – Pri obhliadke vás môže záujemca prekvapiť testovaním funkčnosti bytového zariadenia. Odhalenie kvapkajúcich kohútikov, zlého splachovania, nefunkčných vypínačov a iných poškodení ho buď odradí, alebo v dôsledku porúch začne tlačiť na zníženie ceny. Radšej skontrolujte stav bytu a prípadné poruchy dajte hneď do poriadku.


TIP redakcie: Brownfieldy dostávajú v metropolách šancu. Prečo v Bratislave nie?

Vymaľovanie izieb – Za účelom vzbudenia dojmu, že byt je v dobrej kondícii, môžete aj vymaľovať. Vďaka tomu celý priestor omladne a farby v ňom budú žiariť oveľa viac, čo na kupujúcich zapôsobí pozitívne. 

Zopár užitočných tipov spojených s prípravou nehnuteľnosti na predaj sa hodí každému. Cieľ spočíva v odstránení nedostatkov, ktoré sú pre záujemcu návnadou k zjednávaniu ceny nadol. Tomu sa môžeme vyhnúť práve vďaka týmto tipom, ktoré spravia nehnuteľnosť príťažlivou aj napriek vyššej cene, čím máme možnosť na predaji zarobiť.