Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Vieme, ako sa starať o orchideu: kompletný návod + tipy na úspešné kvitnutie

Milan Bardun - 07.03.2017 - 3123
Toto je téma vhodná diplomovej práce. Ako sa starať o orchideu vie málo kto. Jedným gazdinám orchidey kvitnú jedna radosť a nedajú sa zastaviť, iným nie a nie rozkvitnúť ani po mesiacoch poctivého hnojenia, sprejovania a presádzania. Ako to teda v skutočnosti je a viete ako sa starať o orchideu? Pripravili sme pre vás kompletný návod a jedinečné tipy pre úspešné kvitnutie. Verte nám, orchidea nie je až tak náročná rastlina ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stačí len pochopiť z akého prostredia pochádza a čo potrebuje. Potom to bude hračka.tarať o orchideu: kompletný návod + tipy na úspešné kvitnutie

Ako sa starať o orchideu? Pochopte odkiaľ pochádza

Orchidea pochádza z tropického pásma planéty a tie, ktoré máme doma sa najčastejšie označujú ako Phalaenopsis (čítaj falenopsis). Obľúbené sú pre širokú škálu farebných kvetov, ľahkú starostlivosti, dlhú životnosť a aj pre rôzne kombinácie veľkosti a vzrastu. Keď si však predstavíme tropické pásmo, čo nám napadne ako prvé? Pralesy. Áno, Orchidea rastie na kôre stromov v dažďových pralesoc. Z toho si vyvodíme hneď dva základné fakty – vlhko a polotieň. Orchidea nemá rada priame slnečné svetlo, lebo sa jej ho veľa v korunách stromov v jej prirodzenom prostredí nedostáva.

Čo teda Orchidea potrebuje:

  1. Tienisté miesto v byte s vyššou vzdušnou vlhkosťou (kúpeľňové okno, kuchynské okno).

  2. Teplotu okolo 25 stupňov Celzia.

  3. Dostatok vody.


    Tip redakcie: 10 obývačiek, do ktorých sa zamilujete

Polievanie orchideí nie je teda žiadna veda. Predstavte si, čo sa stane na korune stromu, keď zaprší? Voda pretečie. Orchideu teda polievame tak, že v kvetináči nesmie voda v žiadnom prípade stáť. Ideálny je vlhký kôrový substrát, no nikdy nie mokrý. Niektorí polievajú svoje Orchideu takzvaným namáčaním, kde celý kvetináč položia na pár minút do vody. Necháme to na vás, v zásade nezáleží ako orchideu polievate, pokiaľ jej v kvetináči nestojí voda.

Hnojenie

Hnojenie orchideí je významné najmä vtedy, keď ich chcete podporiť v kvitnutí. Avšak, nehnojte viac ako raz za mesiac a v zimnom období hnojenie vynechajte. Keď orchidea odkvitne, je kľúčové aby ste pahýle na ktorých boli kvety nestrihali. Veľmi často znova rozkvitnú. Nechajte ich doschnúť a odstráňte až potom. Ako teda prinúťiť orchideu kvitnúť? Hnojením.


Tip redakcie: Hypotekárny úver nie je až taká záhada: Toto vás čaká pri vybavovaní

Presádzanie

Presádzanie a rozmnožovanie orchideí by ste mali zvážiť vtedy, keď sa jej korene už nezmestia do kvetináča a vyrastajú von ako dlhé prsty. Na presádzanie orchideí použite na to špeciálny substrát, čo je najčastejšie zmes kôry a živín. Po presadení orchideu nepolievajte minimálne päť dní, kým si korene nezvyknú na zmenu. Téma rozmnožovania je však trochu problematická. Najčastejšie rozmnožujeme orchidei delením, kde novú rastlinu zasadíme do nového kvetináča. Odporúčame však počkať, kým bude dostatočne veľká a mať dostatok vlastných koreňov.


Prečítajte si tiež:

Príprava záhrady na LETO

Veľká debata: krájacie dosky z dreva či plastu? Ani jedny.