Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 427 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Veľká debata: krájacie dosky z dreva či plastu? Ani jedny.

Milan Bardun - 07.03.2017 - 1819
Veľká debata, ktorá rozdeľuje kuchárov a kuchárky po celom svete na dve skupiny. Tých, ktorí krájajú jedlo na drevených krájacích doskách a tí, ktorí nedajú dopustiť na plastové. Na internete o tom existuje dokonca celý dokument, kde vedci zisťovali, aký počet baktérií ostane na jednej či druhej po jej umytí. Zistili sme pre to pre vás rozdiely, výhody a nevýhody a spravili záver, v ktorom vám povieme, ktoré dosky na krájanie sú najlepšie a z akého materiálu.

Drevené krájacie dosky sú ekologické, ale...

Ide o najšetrnejší materiál k prírode a navyše, drevo je trvalo obnoviteľná surovina, tj., že sa nikdy nevyčerpá. Výhodou krájacej dosky z dreva je najmä to, že nože otupuje len minimálne a sú nenáročné naúdržbu. Vydržia roky a dajú sa jednoducho vyčistiť. Nevýhodou je, že ich nemôžeme umývať v umývačkách, nakoľko by "naboptnali" a stali sa nepoužiteľnými.


TIP redakcie: Stromy v dome a byte, je to možné?

Problém s drevenými krájacími doskami je nasledovný: baktérie z mäsa a iného jedla sa najčastejšie ukrývajú v zárezoch po noži. Keďže je doska z dreva a nemožno ju dať do umývačky, musíte ich umývať ručne, čo však nie je efektívne. Tým, že majú tieto dosky aj dlhú živostnosť, nemeníme ich tak často ako napríklad plastové a tým pádom si baktérie pestujeme v kuchyni dlhodobo.

Plastové krájacie dosky sú oveľa vhodnejšie a nestoja veľa

Ide jednoznačne na dosky, ktoré sú najvhodnejšie na na použitie v kuchyni ak  máte obmedzený rozpočet na zariadenie domácnosti. Môžu sa bez problémov umývať v umývačke aj pod horúcou vodou. Avšak, otupujú nože viac ako dosky z dreva. Síce sa spotrebúvajú oveľa rýchlejšie, ide o veľmi lacného pomocníka do kuchyne. Z hygienického hľadiska to je však výhoda, nakoľko sa baktérie najradšej ukrývajú v zárezoch po nožoch a veľa krát ich nieje možné úplne odstrániť. V prípade plastu sa však o to postará umývačka a keďže sa rýchlo opotrebujú, môžete si kedykoľvek kúpiť novú. Do koša ihneď vyhoďte všetky dosky, ktoé sú úplne dorezané.


 TIP redakciePríprava záhrady na leto

Správnym riešením je sklo

Ak volíte medzi plastom a drevom, vyberte si sklo. Sklenené krájacie dosky sú úplne najvhodnejšie, nakoľko v tých kvalitných neostávajú žiadne zárezy. Môžu sa dezinfikovať pod vriacou vodou a majú neobmedzenú živostnosť (ak ich teda nerozbijete).

Vedeli ste, že dosky rozlišujeme podľa toho, akú majú farbu aby sa zefektívnilo ich používanie? Zelené sa používajú na zeleninu na ovocie, modré na ryby, červené na surové mäso a biele na chlieb a syry.


Prečítajte si tiež:

Trendy pre vašu novú kúpeľňu