Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Ukážte svoje hranice: Pomôže živý plot, múr či pletivá

Dominika Klausová - 13.12.2016 - 3550
Tam, kde končí susedov pozemok a začína váš, to môže byť niekedy problematické. Aby ste sa aj v budúcnosti vyhli zbytočným konfliktom, je priam žiadúce postaviť plot. Kvôli zachovaniu nerušeného pokoja, súkromia a predovšetkým hraníc. Aké sú vaše možnosti?

Najskôr je potrebné dôsledne si premyslieť, čo všetko a akým spôsobom chcete oplotiť. Oplotenie môže byť z rôznych materiálov a tiež môže mať nevšedný tvar. Živé dreviny, pletivá, múr, kameň či klasický latkový plot. Najčastejšie používané sú kombinované ploty s podmurovkou, vymurovanými stĺpikmi a výplňou z kovových či drevených dielov.

Murovaný plot

Murované ploty sú vhodným riešením, ak potrebujete vybudovať bariéru pred hlukom a zvedavými pohľadmi. S nimi ľahšie odizolujete pozemok od hlučnej cesty či susedov. Takéto oplotenie môže sčasti zakrývať aj dom, čím vytvorí intímnu atmosféru, no zároveň môže zatieniť záhradu. Preto treba jeho výšku dôkladne zvážiť. Na originalite vášmu pozemku pridá murovaný a neomietnutý plot z lícových tehál. Lacným riešením je napríklad plot z betónu, ktorý môže mať rôzne tvary, veľkosti a sivá farba nie je podmienkou. Holému betónovému plotu dopomôžu k prívetivejšiemu vzhľadu napríklad prevísajúce rastliny.


TIP redakcie: Vianočné dekorácie, ktoré vás dostanú

Pletivá

Veľmi jednoduchou a cenovo prijateľnou možnosťou sú rôzne pletivá. Hodia sa predovšetkým na oplotenie záhrad či väčších pozemkov, no dajú sa použiť aj na ohraničenie pozemku okolo domu. Výhodou je, že pletivá nepotrebujú takmer žiadnu starostlivosť.

Drevený plot

Vidiecke prostredie výborne dopĺňa klasický drevený latkový plot. V mestách sa zvyknú drevené ploty často nahrádzať kovom. Drevené ploty pôsobia veľmi prirodzene, no ich nevýhodou je kratšia životnosť. Vyžadujú starostlivosť a nevydržia tak dlho ako napríklad kovové alebo murované ploty.

Živý plot

Originálnym spôsobom, ako určiť hranice pozemku, je vysadiť živý plot. Pestovanie takého oplotenia je dlhší proces a ak sa z neho chcete tešiť, musíte sa oň dôkladne starať počas celého roka.

Foto: Bigstockphoto

Prečítajte si VIAC: Sedačky na mieru či posuvný nábytok – takto budete originálni!