Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
392 680 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Zdravotný aspekt inteligentných domov

Iveta Pacholska - 14.10.2016 - 3006
Je sedem hodín ráno. Zobudí vás múdry budík, ktorý dá znamenie múdremu osvetleniu, aby postupne zvýšilo hladinu svetla odhrnutím závesov, a termostatu, aby zvýšil teplotu. Vaše múdre hodinky pošlú na základe analýzy vášho spánku správu múdremu kávovaru, aby vám pripravil dvojité espreso. Keď vojdete do sprchy, už v nej hrá vaša obľúbená hudba.

Tento príklad ukazuje, ako dnešná technológia mení „hlúpe“ domy na domy „múdre“, pomáhajúce nám zjednodušiť a sprehľadniť každodenný život tým, že si zapamätajú naše návyky.

Nejde však len o naše pohodlie. Podľa britského ministra kultúry Eda Vaizeyho by múdre domy mali pomôcť aj starším občanom. „Čo sa týka zdravotníctva, umožní dom napojený na internet mnohým dôchodcom zostať bývať doma, čo je pre nich nesmierne dôležité.“

Múdre domy môžu sledovať životné funkcie a zdravotný stav starších a posielať ich rodine či lekárovi. Zvyšujú tiež bezpečnosť domu ako takého – automaticky vypnú sporák a rúru či oznámia, keď v chladničke dochádza jedlo.


      TIP redakcie: Rekonštruovať starý dom alebo si postaviť nový?


Otázkou však je, či si múdre domy dokážu poradiť s nepredvídateľným správaním ľudí a či výmenou za väčšiu samostatnosť nie je aj úmerne väčšia izolácia od okolia spôsobená prílišným spoliehaním sa na technológiu. Namiesto toho, aby u ľudí podporovala fyzickú aktivitu a upevňovanie sociálnych vzťahov, zvádza človeka k sedavému životnému štýlu a samotárstvu. Ďalší potenciálny problém je a večná otázka súkromia a bezpečnosti.

S rapídnym vývojom technológie a s príchodom digitálnej doby, umožňujúcej nám nastúpiť do auta s automatickým vodičom, nechať sa odviezť do nášho múdreho domu a nerušene ťukať do múdreho telefónu, prichádzajú aj obavy spojené s odcudzením sa, ochladnutím sociálnych vzťahov a izoláciou. Naozaj by sme boli šťastnejší v múdrom dome, alebo bude lepšie zostať pri hlúpom?

Prečítajte si tiež: Nízkoenergetické bývanie a jeho výhody

Zdroj:http://www.21stcentury.co.uk/technology/are-smart-homes-liveable-homes/