Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Rekonštruovať starý dom alebo si postaviť nový?

Janos Csomos - 07.10.2016 - 2800
Naozaj ťažká dilema, ktorá časom postretne azda každý mladý pár či rodinku, je otázka, či je lepšie opraviť starší rodinný dom alebo sa podujať na výstavbu nového. Jedno i druhé je veľkou investíciou do budúcnosti, preto by sa rozhodovanie nemalo spraviť narýchlo. Aké sú teda s nimi spojené výhody či nevýhody?

Projekty domov na mieru zaistia pohodlnú stavbu

Rozhodnutie stavať vlastný dom poväčšine nie je to najťažšie, ktoré sa s budovaním hniezda spája, preto by vám nemali chýbať aspoň minimálne manažérske a ekonomické schopnosti. Výhodou stavby nového domu je, že si ho môžete postaviť presne podľa vašich túžob až do najmenších detailov.

Na to slúžia projekty domov na mieru, ktoré vám architekti vypracujú presne podľa vašich predstáv. Neminie vás však výber vhodného pozemku a jeho kúpa, pričom musíte zistiť napríklad aj dostupnosť inžinierskych sietí. Toto však môže prebiť fakt, že všetko staviate od nuly a teda bude všetko nové a bude sa na to vzťahovať aj záruka.

Pri starých domoch môže vzhľad klamať

Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu starého domu, je nutné si uvedomiť, že nie vždy viete, čo sa skrýva pod povrchom. Aj krásna fasáda môže totiž skrývať nepríjemnosti.

Na obhliadku takého domu je vhodné vziať si so sebou aj odborníka, ktorý sa vyzná a hlavne mu veríte. Vďaka tomu by ste sa mali vyhnúť budúcim problémom so statikou, hygienou alebo zvýšenými nákladmi na rekonštrukciu.

Kúpa staršieho ale dobrého domu vás môže vyjsť podstatne lacnejšie ako stavba nového, pričom si nemusíte robiť starosti s hľadaním vhodného pozemku či jeho vysporiadaním. Bývať v ňom v podstate môžete okamžite a úpravy stačí robiť postupne. Takto to bude trvať možno dlhšie, no nezruinuje to ani priemernú domácnosť. Je nutné však hľadať dom v čo najlepšom stave, aby ste za rekonštrukciu nevyhodili príliš mnoho peňazí.

Rozhodnutie ovplyvní váš život na niekoľko ďalších mesiacov

Nové aj staršie domy majú svoje výhody aj nevýhody, preto pri rozhodovaní nezaškodí urobiť si starý dobrý zoznam pre a proti. Zistíte tak, čo vo vašom prípade preváži.

Chuť púšťať sa do stavby nového domu nemusí prepadnúť každého, no pokiaľ sa tak rozhodnete, naplno môžete rozhodnúť o tom, akým spôsobom sa zúžitkuje váš rozpočet. Problémom môže byť jedine pozemok - pre novostavby sú zväčša vyčlenené okrajové časti obcí, ktoré sa postupne zastavujú. Spočiatku vás tak môže limitovať nedostatočne vyvinutá infraštruktúra či občianska vybavenosť.

Nedostatkom starších domov bývajú zväčša staré a opotrebované rozvody elektriny a vody, ktoré je takmer vždy potrebné vymeniť. Obrovskou výhodou je však ich poloha - nachádzajú sa v zabehaných oblastiach blízko obchodov, MHD a škôl, takže si na svoje prídu aj tí, ktorí túžia žiť napríklad aj v centre mesta.

Foto: Bigstockphoto