Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Užite si čerstvý vzduch a vetrajte bez otvorených okien

Michal Žgrada - 25.10.2016 - 1200
Príchodom nízko energetických a pasívnych domov sa čoraz častejšie stretávame so slovným spojením rekuperačný systém. Iste, tušíme, že to má niečo spoločné s teplom a šetrením energií v dome, ale čo je to v skutočnosti?

Užite si čerstvý vzduch a vetrajte bez otvorených okien

Občas sa vzduch v našich domovoch stáva nedýchateľným a my musíme vyvetrať, aby sme do vnútra vpustili čerstvý vzduch. Pri vetraní nám však cez otvorené okná uniká množstvo tepla. Pocit chladného sviežeho vzduchu je síce veľmi príjemný, ale naša peňaženka to už tak romanticky nevidí. A preto na scénu prichádza rekuperácia, ktorá privedie čerstvý vzduch do našich domovov bez toho, aby nás finančne zaťažila.


TIP redakcie: Drevo - luxus, ktorý očarí


Rekuperácia, je v podstate procesom spätného získavania tepla, pri ktorom sa vzduch z vonkajška zohrieva nahriatým vzduchom nahromadením vo vnútri našich domovov. Táto výmena nadbytočného tepla prebieha v rekuperačnom výmenníku, v ktorom sa premieša chladný a teplý vzduch. Takže vám už pri vetraní neunikne zbytočne veľa tepla a vy tým výrazne ušetríte. 

Ako prebieha rekuperácia?

Rekuperácia je v podstate spätné získavanie tepla počas vášho vetrania. Teraz si zjednodušene popíšeme ako to prebieha. Pri výstavbe vášho domu sa do múrov zabudujú nastaviteľné otvory slúžiace na prívod vzduchu. Zariadenie si však môžete nainštalovať aj neskôr keď je dom postavený. Teplý, odpadový vzduch z vnútra jednotlivých izieb je do rekuperačnej jednotky vháňaný ventilátormi.


TIP redakcie: Solárne panely - áno alebo nie?

Vzduch sa odvádza predovšetkým z miestnosti zaťažených vlhkosťou (kuchyňa, kúpeľňa, práčovňa) čím sa znižuje celková vlhkosť prostredia. Vo vetracom systéme sa odoberie časť tepla a odovzdá sa čerstvému vzduchu, ktorý je privádzaný do vnútra z vonkajška. Samozrejme, takýto systém čosi stojí a treba naň pamätať už pri stavbe domu, ale časom sa vám väčšie náklady určite vrátia.

Pri priemernej ponuke vychádza celková cena zariadenia okolo 5 000 € s DPH.  Pri dobre riadenom vetraní však môžete ušetriť 20 až 25 % celkových nákladov na kúrenie.

Takýto typ vetrania má mimo finančnej aj zdravotnú výhodu. Vo vnútri budete mať totiž vždy čerstvý a zdravý vzduch, pri ktorom sa budete cítiť lepšie. Odzrkadlí sa to aj v kvalitnejšom spánku, čo určite oceníte.

Hľadáte bývanie? Pozrite si ponuku rodinných domov