Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Šikovné triky ako sa zbaviť plesne v domácnosti a pár tipov ako jej predchádzať

Milan Bardun - 14.03.2017 - 2469
Pleseň je pre človeka nebezpečná a môže vyvolávať viaceré alergické reakcie. Problém nastáva vtedy, keď sa pleseň objaví priamo v našej domácnosti. Dôvodov môže byť hneď viacero, no najčastejším je zlá cirkulácia vzduchu. Pleseň sa najčastejšie objavuje v tmavých miestnostiach severných častí domu, no nie je to pravidlom. Redakcia pre vás pripravila zoznam naozaj praktických rád ako sa zbaviť plesne v domácnosti plus odstavec šikovných trikov, ako plesni predchádzať.

Ako sa zbaviť plesne na stene v kúpeľni, pivnici či kuchyni

Spojitosť vykurovania, zlého vetrania a vysokej vzdušnej vlhkosti je jasný návod na pleseň na stene. Nielen, že pleseň na stene pôsobí priam odstrašujúco, je nehygienická a taktiež poškodí vašu omietku. Čo to znamená? Budete musieť znova vymaľovať, čo stojí extra peniaze. Základom je uvedomiť si, prečo pleseň vzniká. Miluje vlhko a často aj teplo. Pripravili sme pre vás tento check list vecí, ktoré spravte aby ste obmedzili pleseň na stene.

  • Pravidelne vetrajte (v zime nárazovo pre úsporu energie)
  • obmedzte sušenie prádla v malých miestnostiach
  • v kuchyni využívajte digestor a v kúpeľni ventilátor pre lepší pohyb vzduchu
  • nábytok odsuňte od stien na vzdialenosť aspoň desať centimetrov
  • udržujte vlhkosť v miestnosti maximálne na 55 až 60%

Extra tip redakcie:  Pleseň zotierajte vždy mokrou handrou aby ste spóry nerozprášili po miestnosti. Kam dopadnú, tam vznikne nová pleseň.

Ako sa zbaviť plesne na dreve, ktorá poškodzuje nábytok

Pleseň na dreve našťastie nie je až taká častá ako pleseň na stene. Avšak, vyskytnúť sa môže. Odstránenie je nevyhnutné pre vaše zdravie. Odporúčame vám odstraňovať pleseň ekologickým spôsobom aby ste do bytu nepriniesli ďalšie chemikálie. Prírodné čistenie plesne je lacné, neškodí vám a je ekologické.

Postup: Pripravte si jeden hrnček citrónovej šťavy, olivový olej a jedlú sódu. Zmes zmiešajte a nasprejujte na miesta postihnuté plesňou. Nechajte pôsobiť zhruba pol hodinu a potom zotrite vlhčenou handričkou.


Prečítajte si tiež:

Netradičné liečivé bylinky na kuchynské okno, nenáročné na starostlivosť

Vieme, ako sa starať o orchideu: kompletný návod + tipy na úspešné kvitnutie