Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 427 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Netradičné liečivé bylinky na kuchynské okno, nenáročné na starostlivosť

Milan Bardun - 20.02.2017 - 2988
Čo si predstavíte pod pojmom liečivá bylinka či rastlina? Je to rastlina, ktorá mi zahojí rany alebo ma vylieči z prechladnutia? Dnes všetci siahajú po drahých liekov, ktoré sú často neúčinné a ide len o dobrý marketing farmaceutickej spoločnosti. Skúste si vypestovať liečivé rastliny na vašom kuchynskom okne. Nielen že spravíte vašu kuchyňu viac atraktívnou a príjemnejšou, budete mať po ruke rastliny, ktoré vám pomôžu vtedy, keď ich budete potrebovať. Pripravili sme pre vás zoznam liečivých rastlín, ktoré môžete pestovať v byte a zistili sme, ako ich použivať. Čítajte k zdraviu.

Liečivé bylinky a rastliny do bytu, o ktoré sa netreba starať

Aloe vera je najznámejšia liečivá rastlina, ktorú pozná hádam každý. Ide o veľmi nenáročný sukulent, ktorý k životu potrebuje priepustnú pôdu a priame slnečné žiarenie. O jej liečivých vlastnostiach sa už čo to popísalo. V skratke, Aloe vera je vynikajúca na liečenie rán vďaka jej gélovitej hmote vo vnútri listov. Pôsobí blahodárne na pokožku, má dezinfekčné účinky, lieči plesne, je vhodná na štipance od hmyzu a pôsobí podobe ako steroidy, no bez vedľajších účinkov. Užívať sa môže aj vnútorne v podobe sirupu a pomáha aj pri bolesti kĺbov.

Bazalka a levanduľa je bylinky, ktoré nemusíme predstavovať. Bazalka je učinné prírodné antidepresívum a hlavnou ingredienciou stredomorskej kuchyne. Má upokojujúce účinky na žalúdok aj myseľ a je aj ideálny repelent proti hmyzu. Oleje, ktoré bazalka obsahuje pomáhajú zastaviť bolesti hlavy a stres a šťava listov pomáha na bodnutia od komárov. Bazalka je nenáročná na pestovanie a vystačí si na kuchynskom okne na slnečnom mieste.

Podobne je na tom aj levanduľa, ktorá navyše vašu kuchyňu pekne rozvonia. Jej kvety používame ako prírodný dezodorant, ktorý navyše odpodzuje hmyz. Levanduľový čaj pôsobí blahodráne pri tráviacich problémoch, no tehotné ženy by sa mali levandule vyhýbať.


TIP redakcie: Slovo hypotéka sa stalo strašiakom generácie Y

Indický ženšen pozná málokto. Ide o silné prírodné afrodiziakum, ktoré navyše zlepšuje pamäť. Može ísť o užitočnú kombináciu :) Povzbudzuje sexuálny život a pokladá sa za zelenú viagru. Najlepšie na tom je, že si ho v pohode vypestujete aj doma v kvetináči. Pestovanie je nenáročné a jediné, čo Indický ženšen vyžaduje je izbová teplota. V záhrade by zimu neprežil. Dorastá do výšky až jedného metra, preto mu v kuchyni vyhraďte viac priestoru pre rast. Liečivé sú najmä jeho korene.


TIP redakcie: Surový betón, drevo a kameň prerazili v architektúre. Pozrime sa, prečo.​​​​​​​

Kotvičník zemný je jedno z najúčinnejších afrodiziák, ktoré sa plazí po zemi. Obsahuje látky, ktoré mužom a ženám výrazne zvyšujú sexuálny apetít a dobre ho poznajú aj športovci, nakoľko ide o prírodné anabolikum pod menom Tribulus terestris. Kotvočník ma horkú chuť a znižuje cholesterol, no niektorí na sebe pozorujú vytvorenie gynekomastie, čo však nie je lekársky potvrdené. Avšak, pre vysoký obsah alkaloidov nie je Kotvičník vhodný pre osoby mladšie ako 20 rokov.


Prečítajte si tiež:

Trendy pre vašu novú kúpeľňu​​​​​​​​​​​​​​

Detská izba snov pre vašich najmenších​​​​​​​