Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Zväčšite si malý byt pomocou zrkadiel

Michal Žgrada - 03.11.2016 - 2481
Potrebujete zväčšiť priestor vo vašom malom byte? Dnes je tento problém čoraz častejším javom. Nehnuteľnosti vo veľkých mestách sú mnohokrát veľmi drahé a ich rozloha nie je veľmi oslnivá. Developerské projekty so stredometrážnymi bytmi rastú jeden za druhým ako na bežiacom páse. Tie si kupujú najmä mladé páry, ktoré sa snažia začať svoj spoločný život a do malého priestoru potrebujú vtesnať všetky svoje veci.

Zväčšite si malý byt pomocou zrkadiel

Ako si zariadiť tento malý priestor, aby nepôsobil ako sklad nábytku a šiat? Tipov je viacero a mnohé z nich nie sú vôbec nákladné. My sa zameriame len na jeden, a to na zrkadlá.

Postávali ste niekedy pred zrkadlom, alebo ste sa stratili v zrkadlovom bludisku? Áno? Tak potom viete, že zrkadlá dokážu vytvoriť skvelú ilúziu hĺbky priestoru. Túto vlastnosť môžete perfektne využiť aj vo vašom byte. V úzkych priestoroch, napríklad vo vstupnej hale, môžu dve veľké zrkadla zavesené oproti sebe vytvoriť dojem nikdy sa nekončiaceho priestoru. V prípade, že máte len jedno veľké, tak ho nastavte tak, aby odrážalo čo najviac svetla. Odraz vám presvetlí celú miestnosť a opticky zväčší celú izbu.


TIP redakcie: Cenové rozdiely bytov a domov sa v niektorých lokalitách vymazávajú

Zrkadlo vie veľmi dobre poslúžiť aj ako ilúzia akéhosi fantómového okna, v ktorom môžete obdivovať okolie. V kuchyni môžete zrkadlá umiestniť do priestorov, kam dopadá málo svetla. Skúste trošku experimentovať a pripevnite ho na stenu za sporákom alebo pod skrinky kuchynskej linky. Kúzlo zrkadiel spočíva v tom, že svojím odrazom dokážu otvoriť celý priestor a opticky tak celý byt vyzerá oveľa väčší, než je v skutočnosti.

Čo platí pre kuchyňu či vstupnú predsieň, platí na sto percent aj pre kúpeľňu. Veľké zrkadlá siahajúce od podlahy až po strop dokážu pretransformovať malú kúpeľňu v hotové kúpele.

Zrkadlá s pekným vyrezávaným či kovovým rámom môžu navyše plniť aj úlohu pekného doplnku či dekorácie. Zabijete tým dve muchy jednou ranou. A, samozrejme, zrkadlá plnia aj svoj základný účel a to, že sa v nich môžete vidieť,  upraviť a skontrolovať, či je všetko v poriadku s vašou vizážou.

V prípade zrkadiel teda platí, že sa netreba báť skúšať nové veci, ktoré dopomôžu k optickému zväčšeniu malého bytu.


Prečítajte si tiež: Rekonštruovať starý dom alebo si postaviť nový?