Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 427 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

KEĎ JE OKOLIE SÚČASŤOU BÝVANIA

Milan Bardun - 22.07.2016 - 1261
Každý z nás má vlastné nároky a požiadavky na to, čo musí spĺňať vysnívané bývanie. Či už ide o priestranné miestnosti, vysoké stropy, alebo francúzske balkóny, každý hľadá to, čo sa najviac približuje jeho predstave ideálneho bývania.

Neviditeľné bývanie sa dnes nosí

Bývanie pre mladých je dnes už viac-menej bývaním a nová generácia ľudí hľadá viac než len veľké priestory. Neoddeliteľnou súčasťou bývania však nie je len to, čo máme doma, či akou veľkou obývačkou sa môžeme pýšiť. Dôležité a nevyhnutné pre samotný komfort a spokojnosť je aj to, čo sa nachádza za oknom našej spálne či kuchyne. Ak si vyberiete správne, bývanie s partnerom bude mať oveľa vyššiu hodnotu a prinesie vám viac radosti zo života. Dnes už myšlienka o vysnívanom bývaní nemusí byť len túžbou a svoj sen si môžete splniť ľahko. Hypotéka pre mladých či hypotéka na stavbu domu sú tu práve pre vás.

Pri architektonických návrhoch je dôležité navrhovať bývanie tak, aby bolo v spojení s krajinou či okolitým prostredím a stalo sa ich súčasťou, kde budova nie je nadriadená krajine, ale naopak svoje okolie dopĺňa. Posledným trendom modernej architektúry je stavby skrývať a robiť ich „neviditeľné“ či už v mestskom prostredí, alebo v krajine. Príkladom takejto realizácie je mrakodrap v americkom Massachusetts, v hlavnom meste Boston. Boston je v porovnaní s moderným New Yorkom mesto plné historickej architektúry z minulého storočia, ktorá sa tu zachovala dodnes. V spoločnosti kostolov a parkov si uvedomíte, že sa tu spolu s kamennými budovami nachádzajú aj vysoké mrakodrapy, ktoré v celkovom výraze mesta neprekážajú a sú veľmi jemne vložené do prostredia. Duch miesta, tzv. Genius Loci, tu je zachovaný a moderná architektúra nie je na úkor historickej, čo sa v niektorých iných mestách docieliť nepodarilo. Jednou z najzaujímavejších ukážok spolupráce architektov, ktorí sa nikdy nestretli a stretnúť nemohli, je realizácia výškovej budovy s názvom John Hancok Tower nad kostolom Trinity (1872) práve v americkom Bostone. 

 

odraz kostola v modernom mrakodrape. Autor: Milan Bardún, Boston 2014

Keď architekt Henry Hobson Richardson začal v druhej polovici 19.storočia s navrhovaním kostola, nemyslel na to, že o 104 rokov neskôr bude jeho dielo učupené v tieni 240 metrov vysokého mrakodrapu so 60 poschodiami. John Hancok tower je mrakodrap pokrytý sklom, ktorý zrkadlí svoje okolie a stáva sa prakticky neviditeľným. Trinity church sa od jeho tela odráža, a tým mrakodrap na seba nepúta príliš veľkú pozornosť, práve naopak podporuje pohľad na kostol. Architekti si uvedomujú, že zmyslom architektúry nie je len pekná a funkčná stavba. Rovnako dôležité je zapojiť ju do okolia.

 

Bývať pohodlne, hoci aj v austrálskej divočine

Príkladom z krajinného prostredia je realizácia, v ktorej 21 profesionálnych architektov z ateliéru John Wardle spojili divokú austrálsku krajinu s pohodlím bývania bez toho, aby vizuálne narušili veľmi typický krajinný ráz Austrálie. Navrhli dom v priestoroch viníc, kde bolo požiadavkou klienta prepojiť interiér domu s okolitou krajinou a exteriérom. Štruktúra je navrhnutá pevnými drevenými stĺpmi s kovovou konštrukciou a drevenou fasádou svetlej farby. Výsledkom je projekt s názvom Vineyard Residence v austrálskej Viktórii, ktorý perfektne štylisticky zapadá do vyprahnutej austrálskej krajiny. Kombinácia ťažkého, tmavého kovu a svetlého dreva odráža a vychádza z charakteristickej austrálskej krajiny, kde svetlé drevo predstavuje vyprahnutú pustinu a kov symbolizuje skaly a kmene stromov. Ide o nízku, jednopodlažnú budovu, nakoľko je aj charakter austrálskej divočiny nízky a prevládajú tu najmä trávy a stepi. Bývanie pre mladých v dnešnej dobe vystihuje najmä jednoduchosť. Stavba do krajiny úplne zapadá, stotožňuje sa s ňou farebne aj výškovo a nepôsobí ako prvok, ktorý by do krajiny nepatril a bol tu navyše. Viete si takéto príjemné bývanie s partnerom predstaviť?

 

ZDROJ: http://www.eartharchitecture.org/uploads/johnwardle.jpg

Vizuálne prepojenie interiéru s exteriérom zvyšuje kvalitu a pohodlie bývania, čo má nesporné následky na psychiku a pohodu obyvateľa. Investícia do bývania je jednou z investícií, ktoré sa vrátia v podobe psychickej vyrovnanosti a spokojnosti z bývania. Ak nie je vašou prioritou vlastniť dom a hypotéka na stavbu domu nie je pre vás aktuálna, rovnako dôležitá je aj investícia do bytu, kde budete v spojení s ulicou. Treba dbať hlavne na to, aby sa do bytu dostávalo dostatok prirodzeného svetla a menej prievanu. Výhľad je to, čo dodá vášmu bytu piaty element, element spokojnosti a pohodlia, ktorý bývanie pre mladých nenahraditeľne obohatí. Okná už dávno nie sú budované len preto, aby ste mali v byte dostatok svetla. Takéto bývanie nemusí byť sen a dnes sú na trhu spoločnosti, ktoré vám pripravia hypotéku šitú na mieru s cieľom splniť všetky vaše požiadavky na ceste za dokonalým bývaním.