Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 337 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Prehľad najlepších možností ako financovať bývanie

Janos Csomos - 10.06.2016 - 2144
Hodnota realít stúpa, ponuka voľných nehnuteľností sa zmenšuje a zabezpečenie komfortu si pýta stále väčšie investície. Financovanie bývania vyžaduje čoraz viac peňazí a nám neostáva nič iné, len hľadať najlepšie možnosti ako sa dostať jednoducho a bezpečne k peniazom.

Prehľad najlepších možností ako financovať bývanie

Hodnota realít stúpa, ponuka voľných nehnuteľností sa zmenšuje a zabezpečenie komfortu si pýta stále väčšie investície. Financovanie bývania vyžaduje čoraz viac peňazí a nám neostáva nič iné, len hľadať najlepšie možnosti ako sa dostať jednoducho a bezpečne k peniazom.

 

Výška nákladov spojených s kúpou alebo rekonštrukciou bývania sa počíta v tisíckach eur, čo núti mnohých z nás využívať rôzne formy financovania. Vzhľadom na ekonomickú situáciu väčšiny Slovákov je vlastných zdrojov málokedy dosť, takže do úvahy prichádzajú pôžičky, bankové produkty alebo iné dostupné možnosti určené na získanie peňazí. Nás zaujíma, ktoré z riešení môžeme považovať za bezpečné a zároveň finančne výhodné, na základe čoho sa pozrieme na tie najlepšie možnosti.

1. Vlastné finančné zdroje

Využitie vlastných zdrojov je tým najlepším riešením ako bývanie financovať. Nevznikajú nám žiadne dlhy, nebudeme nútení uhrádzať splátky a nemusíme si dávať pozor na zmeškanie nejakých termínov splatnosti. Ako sme však spomínali vyššie, vlastných zdrojov je v prípade väčšiny Slovákov málokedy dosť, takže hľadať treba medzi ďalšími možnosťami.

2. Hypotéka ako tradičné riešenie

Najčastejšou formou financovania bývania sú už niekoľko rokov hypotekárne úvery. Klienti bánk vsádzajú na osvedčený spôsob ako sa dostať k peniazom určeným na tento účel, pričom sú ochotní splácať záväzky niekoľko rokov. Zmluva s bankou zaručí bezpečné financovanie, čiže ak nemáme vlastné zdroje, toto tradičné riešenie prichádza vhod. Navyše, aktuálna výška úrokov patrí k najnižším v histórií, čo je ďalším dôvodom pre využitie tohto riešenia.

3. Úver zo stavebnej sporiteľne

Podobne ako v banke, aj v stavebnej sporiteľni sa môžeme dostať k úveru na bývanie. Tu sa však stretneme s inými podmienkami a tou hlavnou je byť klientom niektorého z vybraných poskytovateľov a pár rokov si u neho sporiť. Následne nám vzniká právo na získanie úveru, ktorý bude slúžiť na kúpu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. V porovnaní s aktuálnou cenou hypoték sa však úver od stavebnej sporiteľne momentálne nezdá ako výhodná možnosť.

4. Pôžička od rodiny alebo známych

Okrem banky a stavebnej sporiteľne si môžeme skúsiť požičať aj u rodiny alebo priateľov. Takéto prípady sú síce dosť výnimočné buď z dôvodu nedostatku peňazí alebo nedôvery v návrat pôžičky, no predsa sa nájde mnoho majiteľov, ktorí si kúpili alebo zrekonštruovali nehnuteľnosti vďaka pomoci svojich blízkych. Táto forma prináša jednu veľkú výhodu a tou je, že rodina by nemala pýtať úroky a v prípade omeškania nás nebude strašiť sankciami.

5. Kúpa nehnuteľnosti na splátky

Podľa slovenského právneho poriadku existuje možnosť predávať nehnuteľnosť aj na splátky. Túto formu však využíva minimum majiteľov, nakoľko v sebe nesie viacero rizík spojených s neplatením záväzkov. Väčšinou sa týka predaja medzi súrodencami alebo rodičmi a deťmi. Základom je uzatvoriť dohodu, pripraviť si splátkový kalendár a odporúča sa návšteva notára, ktorý dohliadne na podpis zmluvy a právoplatný priebeh celého obchodu.

Ideálnym riešením ako si zabezpečiť financovanie nehnuteľnosti je aj kombinácia viacerých možností. Na byt alebo dom si môžete vziať hypotéku, pričom ňou zaplatíte len nejaký podiel obstarávacej ceny a zvyšnú časť uhradíte vlastnými zdrojmi alebo peniazmi požičanými od rodiny. V každom prípade veríme, že sa vynájdete a s financovaním si dokážete poradiť čo najlepšie, aby ste bývali pokojne a hlavne výhodne.