Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Skvelé triky, ako ochrániť pred hlukom vašu kanceláriu

Redakcia Predajprenajom.sk - 13.04.2022 - 437
To, čo sa kedysi považovalo za exotickú výnimku, je dnes čoraz bežnejšie. A to možnosť práce z domu, známej aj ako home office. Dôvody väčšieho počtu ľudí, ktorí takto vykonávajú svoju prácu, sú vám asi dobre známe. Za úspechom tejto práce sú viaceré výhody.

Práca v domácej kancelárii však môže mať aj určité nedostatky. Potrebujete viac disciplíny a musíte si dávať pozor, aby ste sa doma vo vlastných štyroch stenách nenechali tak ľahko rozptýliť. A práve hluk spôsobuje v tomto smere ľuďom najväčšie problémy.

Prečo je ticho v domácej kancelárii dôležité

 

Vytvoriť si tichú domácu kanceláriu, v ktorej môžete pracovať koncentrovane a produktívne bez neustáleho vyrušovania – je základ úspechu, pretože hluk počas práce nie je nič prospešné. Na jednej strane trpí koncentrácia a vnímavosť a na druhej strane je hluk aj stresovým faktorom, ktorý môže mať negatívny vplyv na zdravie.

Z tohto dôvodu treba vybaviť interiér domácej kancelárie nielen štýlovým nábytkom a počítačom, ale aj kvalitným izolačným materiálom.

Pomôcť vyriešiť problém môže moderná akustická pena na stenu

 

Ešte pred výraznejším zásahom do konštrukcie steny, môžete ako prvý krok skontrolovať, či niektoré z vašich zariadení nie sú zdrojom hluku, ktorý môžete odstrániť.

Môžete napríklad vymeniť hlučnú tlačiareň za tichší model. Možno je zasa ventilátor vášho notebooku príliš hlasný?

Ak je hlučnosť zariadení v poriadku, mali by ste investovať do kvalitnej akustickej peny na stenu. Je nielen kvalitná, ale mimoriadne tenká. A pritom dokáže izolovať hluk z okolia o niekoľko desiatok percent. Dôvodom je vysoká hustota peny, 120 kg/m3.

Kompletná zvuková izolácia domácej pracovne sa tak dosiahne pri minimálnom priestorovom obmedzení.

Izolujte hluk od susedov

 

Žiaľ, susedov si nevyberiete. Ak hluk od susedov neustále narúša vašu koncentráciu v domácej kancelárii, mali by ste s tým niečo urobiť.

V prvom rade ide o zvukovú izoláciu steny voči susedovi. Na stenu môžete napríklad pripevniť zvukové izolačné panely zo spomínanej peny, poprípade sa dá využiť špeciálna Hobra, ktorá okrem vyrovnania povrchov pohlcuje aj zvuky.

Niekedy môže stačiť aj jednoduché umiestnenie veľkej nástennej jednotky alebo veľkej a dobre zásobenej police na knihy k príslušnej stene.

Takéto riešenie vám tiež poskytne viac miesta vo vašej domácej kancelárii pre vaše dokumenty, knihy, súbory a iné pracovné materiály.

Pomôcť môže aj izolácia dverí, okien závesmi alebo roletami, či aplikovať do praxe používanie slúchadiel.

Stačí si vybrať, čo vám najviac vyhovuje a zároveň vytvára najvyšší komfort. Napríklad ako koberec na podlahe.

Zdroj obrázka: Motortion Films/Shutterstock.com