Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
379 362 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Prírodnou vôňou proti hmyzu

Michal Makovický - 17.10.2016 - 1539
Každý si rád vychutnáva letné posedenie v záhrade, či na balkóne. Mnohokrát však vie takéto chvíle znepríjemniť všadeprítomný hmyz. Výsadba rastlín je preto veľmi dôležitá a svojou arómou ochráni napríklad pred dotieravými komármi.

Prírodnou vôňou proti hmyzu

Muškát
Ľudia si odpradávna všímali, že niektoré druhy rastlín sú pre hmyz príťažlivé a iné ho naopak odpudzujú. Také sú napríklad muškáty, čo sa odrazilo aj na ich názve. Vôňu muškátov nemajú rady muchy, preto tieto rastliny v minulosti nechýbali v žiadnom dome a slúžili ako prirodzená "sieťka" na oknách. Šľachtitelia sa venujú tejto prirodzenej vlastnosti muškátov, ktorú ešte zvýrazňujú. Odroda s názvom Moskito Shocker odpudzuje, nie len muchy, ale aj komáre a osy. Výraznú citrónovú vôňu má zas odroda Citronella, ktorú neznesú najmä komáre.


 
Eukalyptus
Eukalyptus, ktorého domovinou je Austrália, sa u nás môže pestovať  ako izbová rastlina. Z množstva druhov je na domáce pestovanie najvhodnejší napríklad eukalyptus citrónový, ktorý nádherne prevonia celý dom citrónovou vôňou a zároveň odoženie komáre. Pri jeho pestovaní je potrebné si zapamätať, že vyžaduje veľké množstvo vody a veľa svetla. Z eukalyptov sa vyrábajú veľmi populárne oleje proti hmyzu.


TIP redakcie: Rozvoňajte svoj domov


 
Mäta sivá
Má úzke tmavozelené listy, ktoré majú intenzívnu vôňu aj chuť, preto sú vhodné do šalátov, polievok alebo na ochutenie mäsa a rýb. Jej vôňa má však aj odpudzujúci účinok na hmyz. Rastlina má poliehavý rast a používa sa ako pôdopokryvná rastlina, no dá sa pestovať  aj v črepníku.


 
Aksamietnica
Táto rastlina by nemala chýbať  v žiadnej záhradke. Dokáže totiž ničiť nielen pôdne škodce, ale svojou nepríjemnou arómou odpudzuje vošky, muchy aj komáre. Do balkónových debničiek sú vhodné nižšie odrody s množstvom žltých či oranžových kvetov.
 
Rozmarín
Túto rastlinu kedysi pestovali v každej domácnosti a dodnes sa z nej robia dokonca aj svadobné pierka. Využíva sa však aj na liečebné účely. Tento vždy zelený ker má úzke lístky sivozelenej farby. Pri dotyku uvoľňuje silnú arómu, ktorá komárom nevonia. Keďže je citlivý na mráz, pred zimou je ho vhodné uložiť do miestnosti, kde nemrzne.


Chcete sa presťahovať do domu? Pomôžeme vám: Ponuka rodinných domovVôňovec citrónový
Ako napovedá názov rastliny pochádzajúcej z Ázie, má citrónovú vôňu a naši predkovia pomocou nej odháňali hmyz. Dnes sa výťažky z vôňovca pridávajú do priemyselne vyrábaných repelentov, ako aj sviečok, ktoré po zapálení odpudzujú komáre. Táto tráva sa u nás pestuje ako izbová rastlina, v lete sa samozrejme dá premiestniť  aj von k domu alebo do záhrady.


 
Tip na záver
Hmyz rovnako odpudzuje aj vôňa klinčekov a citrónov. Spojiť  ich sily sa dá veľmi jednoducho. Do rozkrojenej polovice citrónu sa dohusta napichajú klinčeky a celé sa to uloží na tanier. Takýto tanier položený na záhradnom stole, poslúži ako vynikajúca prírodná ochrana proti nepríjemnému hmyzu počas celého leta.

Prečítajte si tiež: Štyri spôsoby, ktorými nás NASA učí ekológii…vrátane pitnej vody z moču!