Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 429 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Obľúbené izbové rastliny zoradené podľa náročnosti na pestovanie

Milan Bardun - 24.05.2017 - 4183
Izbové rastliny nie sú pre každého a aj preto sa umelohmotné dekorácie tešia veľkej popularite. S argumentami „nemám čas“ alebo „neviem, ako ich treba polievať“ však už po prečítaní tohto článku neoklamete nikoho. V redakcii sme pre vás pripravili zoznam obľúbených izbových rastlín zoradených podľa náročnosti na pestovanie. Ak ste úplný začiatočník, máme pre vás taktiež tipy čo pestovať v domácnosti aby ste sa aj vy mohli tešiť peknému príbytku. Poďme na to.

Izbové rastliny do bytu zoradené podľa náročnosti

Izbové rastliny nenáročné na pestovanie, vhodné pre každého

 

Zelenec chocholatý (Chloropythum comosum) je jednoznačne tá najmenej náročná rastlina do domácnosti. Zvládne ju pestovať každý laik. Jej výhody sú, že vydrží dlho bez vody a pokiaľ nie je na priamom slnku to na ňom nepoznáte. Ak Zelenec nepresadíte hoci aj desať rokov, prežije bez ujmy. Charakteristickým znakom toho, že si rastlina pýta nový kvetináč sú mohutné biele korene vyrastajúce z kvetináča.

Echinocactus grusoni je kaktus pôvodom z Mexika. Ubezpečujeme vás, že ak ho nepolejete hoci aj jeden rok, nepoznáte to na ňom. Maximálne zastaví svoj rast. Echinocactus je kaktus pre úplných začiatočníkov, ktorý pri tej najhoršej starostlivosti stále vyzerá famóze a vznešene. Jeho dlhé žlté pichliače a tmavozelené telo mu dodávajú nadčasový a moderný vzhľad vhodný do každého interiéru. Jeho jediným nárokom je priame slnko. Umiestnite ho na južné okno a zabudnite, že ho máte.

Koleus Blumeho (Coleus blumei) je obľúbená izbová rastlina tých, ktorí hľadajú nenáročné rastliny, ktoré však nezabudnú poliať. Koleus vám môže spočiatku svojim vzrastom a tvarom listov pripomínať žihľavu. Avšak, od žihľavy má ďaleko. Jeho farebné variácie vás ohúria. Extra tip: Ak uvidíte, že ide kvitnúť, kvety odstrihnite. Nie sú pekné a rastlinu vyčerpávajú. Jeho výhodou je, že ho môžete okrem obývačky vysadiť aj na balkón, či priamo do záhrady.

Izbové rastliny stredne náročné na pestovanie

 

Kokosovínk poznáme najmä vďaka jeho plodu, koksovému orechu. V posledne dobe sa Kokosovníky dostá

vajú do trendu a ozdobujú nejednu obývačku. Avšak, zaradili sme ich medzi izbové rastliny stredne náročné na pestovanie. Kokosovínk vyžaduje vlhké ovzdušie, pravidelnú zálievku a s najväčšou pravdepodobnosťou vám v obývačke neporastie. Kokosovníky sú niečo ako dočasná dekorácia v izbe, ktorá ale zanechá dojem.

Africká fialka patrí medzi nenáročné až stredne náročné izbové rastliny na pestovanie. Problém je s jej zálievkou. Nakoľko pochádza z Juhoafrickej republiky, ktorá je známa suchým podnebím, zálievku Africkej fialky tomu musíme prispôsobiť. Listy Africkej fialky sú husto plstnaté a pre to nemôžu prísť do kontaktu s vodou. Dávajte si pre to pozor a Africkú fialku polievajte najlepšie priamo do misky. Nikdy nie na listy. Odmení vás nádhernými kvetmi.

Orchidea láme hlavy nejedným pestovateľom a pri tom jej pestovanie ne je až tak náročné, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Pojem orchidea je ale veľmi obšírny a pestovatelia sa najčastejšie stretávajú s druhom Phalaenopsis. Tu platí zlaté pravidlo – orchideu si nevšímajte. Zabezpečte jej vlhké prostredie (v kuchyni alebo kúpľni) a nestarajte sa o ňu. Tieto rastliny pochádzajú z tropického pásma, kde rastú priamo na konároch stromov, kde nádherne kvitnú. Prispôsobte im tieto podmienky a odvďačia sa vám veľkými kvetmi. Zabezpečte jej dostatok vlhka a správnu a výživnú kôru, v ktorej bude rásť.

Izbové rastliny náročné na starostlivosť

 

Mäsožravé rastliny sú vo všeobecnosti tie najnáročnejšie na pestovanie. Či už si zvolíte na starosti rastliny, ktoré svoju korisť chytajú do pasce či lepia na listy, majte na pamäti jednu vec. Mäsožravé rastliny sa neživia mäsom – je to len akýsi doplnok ich stravy. Pre to nezabudnite na kvalitnú a na živiny bohatú pôdu a dostatok vlhka.