Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Nedostatok svetla v byte spôsobuje depresie

Milan Bardun - 17.10.2016 - 1442
Máte nedostatok svetla v byte? Mali by ste to riešiť. Z dlhodobého hľadiska (hoci aj jeden rok) môže nedostatok svetla v byte spôsobiť vážnejšie psychické problémy, ktoré môžu vyústiť až do unáhlených životných zmien. Málo presvetlené byty sú dlhodobo nevyužiteľné a z toho dôvodu, by ste mali tento problém riešiť. Čo vám môže spôsobiť nedostatok svetla v byte?

Nedostatok svetla v byte spôsobuje depresie

Úplne prvotným problémom, ktorý na sebe pri nedostatku svetla spozorujete je depresia a malátnosť. Svetlo je veľmi dôležité a ak žijete v tmavom byte ako v jaskyni, budete viac malátni. Malátnosť vedie k zníženej produktivite a k zníženej spokojnosti so sebou samým. Ak máte byt, v ktorom je nedostatok prirodzeného denného svetla, ihneď sa vysťahujte ešte pred tým, než upadnete do depresie. Prirodzené denné svetlo nemožno nahradiť svietidlami ani sviečkami. Želaný efekt vám to neprinesie.


TIP redakcie:  Zdravotný aspekt inteligentných domov


 

Ako bojovať s nedostatkom svetla v byte?

V prípade, že vám aktuálne nepripadá do úvahy zmeniť bývanie a nájsť si byt, ktorý je lepšie presvetlený, môžte skúsiť s nedostatkom svetla bojovať. Ako sme už spomínali, aj keď svietidlá a sviečky prirodzené denné svetlo nehahradia, nahradiť si ho môžete inde.

•    Zvýšte svoj pobyt vonku.
•    Športuje.
•    Začnite navštevovať solárium.
•    Vymeňte nábytok za svetlejší
•    Odstráňte bariéry, ktoré bránia prieniku svetla cez okno

Nedostatok svetla v byte môže mať z dlhodobého hľadiska negatívny vplyv na kvalitu vášho bývania. Najideálnejšie je sa z takéhoto bytu odsťahovať, avšak, ak to nie je ihneď možné, skúste sa riadiť našimi radami. Zvýšte svoj pobyt vonku, začnite športovať a pripadne navštevovať solárium. Avšak, to konzultujte so svojím lekárom. Odstráňte bariéry, ktoré bránia prieniku svetla do bytu a kúpte si svetlý nábytok.