Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Na váš dom číhajú tieto nástrahy. Zistite, ako sa im vyhnúť.

Michal Makovický - 15.08.2016 - 1361
Kvalitné bývanie, to nie je len elegantný dizajn a schopnosť ušetriť na mesačných výdavkoch za energie. Cesta za pocitom komfortu a bezpečnosti vo vašom dome začína vždy samotnou výstavbou, pri ktorej treba eliminovať nástrahy zlého technického a konštrukčného stavu nehnuteľnosti.

Na váš dom číhajú tieto nástrahy. Zistite, ako sa im vyhnúť.

Ak vám začnú praskať múry alebo zatekať cez strechu, potom vám bude štýlová fasáda a pár eur k dobru za úsporu na elektrine nanič. Kvalita bývania totiž v prvom rade závisí od stavby a jej technicko-konštrukčných vlastností, ktoré majú majiteľom zaistiť komfort a bezpečie pri obývaní objektu. Stavbári tak stoja pred dôležitou úlohou, ktorej cieľom je spraviť maximum pre to, aby na váš dom nečíhali nástrahy ohrozujúce spokojné bývanie. Dodjate vytu tú správnu dynamiku.

Aké nástrahy prináša nízka kvalita stavby

Zlá statika – Dôsledky zlej statiky sa môžu prejaviť v rôznych podobách, pričom niektoré sú dosť nevyspytateľné. Napríklad pukliny v múroch sa môžu javiť malicherné, no v skutočnosti sú signálom vážneho konštrukčného problému.

Slabá izolácia – Na slabú izoláciu doplácajú majitelia viacerými spôsobmi podľa toho, o ktorý druh izolácie ide. V hre môže byť hluk spôsobovaný chybným odhlučnením podláh či stropov alebo hydroizolácia, ktorá je častým dôvodom vysokých škôd na majetku.

Nekvalitná strecha – Tvorba plesní, zatekanie a úniky tepla nie sú nič príjemné pre zdravie ani peňaženku obyvateľov. Príčinou môže byť práve strecha, ktorá je buď zle položená alebo je zhotovená z nekvalitných materiálov.

Nesprávne spádovanie – Jedna z najčastejších nástrah je práve nesprávne spádovanie terás a balkónov. Veď prečo by sa na daných miestach inak udržiavala vlaha, ktorá tam nemá čo hľadať a dokáže sa postarať o zbytočné problémy s kvalitou bývania?

Poruchy v rozvodoch – Aj chybná elektroinštalácia alebo poruchy vo vodovodoch sa dokážu podpísať na zhoršenej kvalite bývania, pričom ich dlhodobé neriešenie sa môže prejaviť dosť vážnymi poškodeniami.

Pozor na riziká ohrozujúce bezpečnosť a zdravie obyvateľov!

Narušené nosné priečky – Ak sme spomínali statiku ako nevyspytateľný problém, pri narušení nosných priečok môže ísť až o hrozbu deštrukcie budovy.

Poškodená strešná krytina – Ani poškodenie strešnej krytiny netreba podceňovať, nakoľko sa začína nevinne, no dôsledky môžu spôsobiť nehody.

Rozširovanie plesní po múroch – Nakoľko pleseň pôsobí na zdravie obyvateľov nepriaznivo a jej rozširovanie spôsobuje rôzne zdravotné problémy, na múroch v interiéri nemá čo robiť.

Neprimeraná hlučnosť – Znakom dobrého bývania je aj pokoj, takže neprimeraná hlučnosť spôsobená slabou izoláciou tento ideál kazí, čo sa môže odraziť bolesťami hlavy, nervozitou alebo nevyváženým spánkom.

Zopár tipov ako sa vyhnúť nástrahám číhajúcim na dom

  • za účelom výstavby domu si vyberte serióznu firmu s pozitívnymi referenciami

  • preverte si pozemok aj lokalitu a nájdite si históriu o ich stave a vlastnostiach

  • oslovte nezávislý stavebný dozor, ktorý bude dozerať na kvalitu stavebných prác

  • pred alebo po kolaudácií si dajte vypracovať technickú inšpekciu nehnuteľnosti

Stavebníctvo je najsilnejším výrobným sektorom na Slovensku a jeho vizitkou na domácej aj zahraničnej pôde je kvalita tunajších stavieb. Firmy pracujúce v tejto oblasti sa musia neustále zlepšovať, aby bol v nových domoch čoraz menší priestor na vznik takýchto nástrah. Potom si budú môcť majitelia užívať aj estetické a hospodárske pozitíva, ktoré len podčiarknu kvalitu zrealizovaných budov.