Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 411 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Na čo si dať pozor pri kúpe bytu

Janos Csomos - 14.10.2016 - 1229
Čaká vás životný krok, kedy ste sa rozhodli investovať do nehnuteľnosti a kúpiť si vlastný byt? Mať svoje bývanie je snom mnohých, ale je pár vecí, na ktoré by ste si pri kúpe bytu mali dať pozor.

Lokalita

Všetko samozrejme závisí od typu záujemcu, ale predtým, ako sa rozhodnete kúpiť byt, poriadne si preverte lokalitu. Maklér vám nemusí povedať všetko, preto si informácie zistite na rôznych fórach, alebo od známych, ktorí tu bývajú. Opýtajte sa najmä na dostupnosť potravín, lekárov, zastávky MHD, alebo škôlky. No a čo že je byt nádherný, keď najbližší obchod máte desať minút cesty autom? Tiež si overte, či bytovka nestojí na mieste, ktoré je v blízkosti rieky s nízkym korytom a pri dlhých dažďoch hrozia záplavy. Určite nemáte chuť vylievať z pivnice vedrá vody vždy, keď zaprší.

Stav fasády, strechy a hlavnej brány

U domovníka sa opýtajte na stavebné plány a možné budúce rekonštrukcie. Ak kupujete strešný byt a bytovka či panelák majú staršiu plechovú strechu, určite rátajte s neznesiteľnými horúčavami a s nutnou investíciou do klimatizácie. Ak je byt na kraji stavby a objekt nie je zateplený, mali by ste sa pripraviť na zvýšené náklady na kúrenie, najmä v chladnejších mesiacoch. Určité riziká vyplývajú aj zo starej brány bez bezpečnostných zámkov. Sú prípady, kedy najmä v problémovejších štvrtiach svoje útočisko v nezamknutej bytovke nájdu bezdomovci.

Susedia

Možno si myslíte, že na susedoch nezáleží – že sú to ľudia, ktorých pri troche šťastia uvidíte len počas domovej schôdze a párkrát za rok na seba narazíte pri vyberaní nákupu z auta. Majú malé deti? Psa? Sú to mladí študenti, ktorí s radosťou organizujú búrlivé párty? Alebo nad vami býva kutil, ktorý sa vyžíva v hlučných rekonštrukciách počas nedeľného rána? Skúste si toto všetko zistiť od bývalého majiteľa bytu, aby ste potom neboli nepríjemne prekvapení.


  TIP redakcie: Jesenné trendy v bývaní: Spojte moderný dnešok s retro včerajškom


Poschodie

Okrem možných komplikácii bývania na najvyššom poschodí, pre niekoho môže byť nevyhovujúce prízemie, alebo prvé nadzemné poschodie. Tieto byty sú spravidla chladnejšie a tmavšie, okná majú nižšie nad zemou a sú vlhkejšie. Ďalším problémom pri prízemí môže byť to, že tam nie je dostatočná svietivosť a z toho dôvodu priestor nie je definovaný ako bytový objekt a nie je možné ho financovať cez hypotéku.

Dispozícia

Ak plánujete rekonštrukciu a zmenu izieb v byte, vopred si zistite, ktoré priečky sú nosné. Tie sa nemôžu búrať a mohlo by vám to narušiť vaše sny a luxusnej veľkej kúpeľni a o zmenšení zbytočne veľkej chodby.

Zachovajte chladnú hlavu, všetko si pred kúpou premyslite, poraďte sa s viacerými nezávislými osobami a nájdite to najlepšie bývanie, ktoré sa stane vašim novým domovom!

Prečítajte si tiež: Na váš dom číhajú tieto nástrahy. Zistite, ako sa im vyhnúť.