Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
344 618 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Uložiť inzerát
Ohodnotiť inzerát Počet hodnotení: 0

Kontaktujte inzerenta

V prípade, že Vás zaujala táto ponuka a mali by ste záujem o viac informácií, zadajte prosím Váš email, telefónne číslo a meno do kontaktného formulára.


Inzerent
Róbert Posolda, RSc.
robert.posolda@agent.sk
+421 911 502 745

Kontaktný formulár

Prosím skontrolujte správnosť údajov.
+421(0)
Prosím skontrolujte správnosť údajov.
Prosím skontrolujte správnosť údajov.
×

AGENT.SK | Dom je rezervovaný

Typ
Predaj
Okres
Púchov
Mesto
Mojtín
Typ nehnuteľnosti
Domy a vily
Plocha priestoru
200 m2
Celková plocha
300 m2
Typ stavby
Zmiešaná
Stav objektu
čiastočná rekonštrukcia
Počet izieb
2
Pridané
09.08.2021
Aktualizované
05.05.2022
Cena 221 400,00 €
Róbert Posolda, RSc. AGENT.SK, s. r. o.
Kontaktovať makléra +421 911 502 745

Popis nehnutelnosti

DOM JE REZERVOVANÝ. Pozrite si 3D virtuálnu prehliadku https://my.matterport.com/show/?m=vLVXTNaYKRi a videoprehliadku https://vimeo.com/agentsk/rodinny-dom-mojtin rodinného domu, ktorý ponúka exkluzívne na predaj realitná kancelária AGENT.SK. Ďalšiu 3D prehliadku so zasneženým prostredím nájdete tu: https://my.matterport.com/show/?m=k9GvAXHMkkK

Osobnú obhliadku domu s vami osobne vykoná realitný agent, Róbert Posolda +421911502745

Pozemok s celkovou výmerou 1994 m2 je mierne svahovitý a oplotený s osadenou vstupnou bránou. Dispozícia rodinného domu ponúka na 1. podlaží zádverie s úložným priestorom, 2 obytné izby, kuchyňu, chodbu, kúpeľňu s rohovou vaňou a sprchovým kútom, a samostatnú toaletu.

Rodinný dom (obývacia izba s kúpeľňou a toaletou - viď pôdorys v 3D prehliadke) bol postavený z kameňa v roku 1944. Následne v 80 rokoch bola k domu zrealizovaná prístavba (predsieň, kuchyňa a spálňa). V rokoch 1993-1994 bola zrealizovaná výmena elektrických rozvodov a dostavba podkrovia.

Kuchyňa je čiastočne podpivničená. Zo stropu 1. podlažia vedie vchod do obytného podkrovia s balkónom, ktoré je iba čiastočne zrekonštruované a je vhodné ho stavebne doupraviť. Na streche je položený strešný asfaltový šindeľ, tzv. kanadský šindeľ. Fasáda domu je pripravená na náter fasádnej omietky.

Pri vstupe do rodinného domu sa nachádza krytá terasa. Z obývacej izby, vedľa krbových keramických kachiel, je východ na pripravenú budúcu terasu. Rodinný dom je čiastočne zrekonštruovaný. Osadené sú drevené okná a drevené vstupné dvere.V kuchyni sa nachádza pôvodný kuchynský sporák na tuhé palivo s pieckou a tiež elektrický sporák s elektrickou rúrou. Energetický certifikát nebol predložený.

Do domu je zavedná elektrina 220/380V a dodávateľ elektrickej energie je Stredoslovenská energetika. Vodu do domu dodáva Považská vodárenská spoločnosť, pričom ohrev vody je riešený prostredníctvom elektrického ohrievača. Betónová šachta na prívod vody je umiestnená vedľa domu. Na pozemku sa nachádza žumpa. Odvoz separovaného odpadu zabezpečuje obec Mojtín.

Novopostavený hospodársky objekt sa aktuálne využíva ako kôlňa a skladový priestor. Na streche je položená plechová strešná krytina. Zavedená je doň elektrina a nájdete v ňom aj zabudovaný komín, na ktorý je možné pripojiť krb. Na obe stavby je vypracovaná architektonická štúdia, pričom hospodársky objekt by mohol byť využívaný aj ako obytná jednotka.

Na pozemku, v mierne svahovitej časti, sa nachádza aj vonkajšia podzemná záhradná pivnica, vhodná na uskladnenie ovocia, zeleniny či vína. Vysadené sú rodiace ovocné stromy, okrasné dreviny, kríky, kvety, bylinky a tiež voľne rastúce chránené rastliny. Príjazd k pozemku je po asfaltovej komunikácii. Prístup autom je až na pozemok s dostupnosťou k obom budovám.

Výhodou kúpy tejto nehnuteľnosti je najmä súkromie, ktoré ponúka. Je v dohľade od ostatných domov a chát, ale v žiadnom priamom susedstve či radovej zástavbe. Nachádza sa v krásnej prírode a čistom prostredí s bohatou a vzácnou faunou a flórou.

Obec Mojtín sa nachádza v nadmorskej výške 636 m nad morom a vedie do nej novozrekonštruovaná prístupová cesta z obce Pružina. Ošetrená bola aj skala nad pôvodnou cestou z Belušských Slatín, ktorá je taktiež zrekonšturovaná.

V obci Mojtín sa nachádza základná občianska vybavenosť a to: zastávky SAD, obchod, pošta, penzión s reštauráciou, obecný úrad s kultúrnym domom, športová klubovňa, futbalové ihrisko, fara a rímskokatolícky kostol sv. Cyrila a Metoda.

Obec Mojtín preslávil najmä Ladislav Škultéty-Gábriš, ktorý je považovaný vo vojenskej histórii za najstaršieho vojaka sveta. Bojoval desaťročia v armáde habsburských panovníkov, nazývaný aj ako "cisársky večný vojak". Jeho socha je umiestnená v obci.

Lokalita ponúka veľa príležitosí pre relax a športové vyžitie. Vyznačuje sa ako významná jaskyniarska oblasť so známou Májovou priepastnou jaskyňou, Jaskyňou na Rúbani, prírodnou pamiatkou Jaskyňou Babirátkou. Tiež Mojtínskou jaskyňou, ktorá bola v minulosti vysvätená. Tá ukrýva s krasovými útvarmi aj sochu sv. Jozefa v životnej veľkosti.

Z Mojtína sa dostanete aj do ostatných okolitých jaskýň, ako aj na najvyšší vrch Strážov a dolomitový vrch Ostrá Malenica. Turistickými trasami sa dostanete aj do Zliechova, k Jazierku lásky a k prameňu Mazáčka s liečivou vodou. Tiež na Palúch aj Červenú skalu. Okolitá príroda je vhodná na hubárčenie, pričom turistické trasy sú vhodné aj na cykloturistiku.

V obci sa nachádza aj lyžiarske stredisko Ski Mojtín, ktoré už aktuálne nie je v prevádzke. V letnom období sa v ňom každoročne organizuje Festival Končiny. V okolí sa nachádzajú aj ďalšie lyžiarské strediská ako Javorinka v Čičmanoch alebo Homôlka vo Valaskej Belej. Horolezecká oblasť v okolí s najužším kaňonom Manínska tiesňava sa nachádza v Považskej Bystrici.

Smerom do Žiliny, kúsok po diaľnici, sa dostanete k Fatre, Terchovej a Janošíkovým dieram. Z Mojtína sa dostanete autom na kúpele Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach za zhruba 40 minút a do Rajeckých Teplíc napr. do SPA Aphrodite za cca 1 hodinu.

Okolité obce Mojtína sú napríklad Beluša, Košeca, Ladce, Zliechov, Pružina. Neďaleko sa nachádza aj známa obec Čičmany s unikátnou architektúrou, ktorej dolná časť obce bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Mesto Púchov sa nachádza asi 20 minút jazdy autom a ďalej z mesta Púchov je to zhruba 25 minút jazdy autom na hranice s Českou republikou.

Kúpu nehnuteľností je možné financovať hypotékou, ktorú vám bezplatne vybaví náš finančný agent. Spolupracujeme so všetkými bankami a preto vám pripravíme hypotekárne ponuky s výhodnými podmienkami.

Náklady súvisiace s prevodom nehnuteľnosti, katastrálne (návrh na vklad vlastníckeho práva štandardné podanie) a notárske poplatky (overenie podpisov), sú v réžii realitnej kancelárie. Kontaktujte nášho realitného agenta ešte dnes.