Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Kto je zodpovedný za stav a údržbu spoločných nebytových priestorov?

Redakcia Predajprenajom.sk - 25.05.2021 - 594
Napriek tomu, že vidiek má svoje čaro, bývanie v bytovom dome nachádzajúcom sa v centre mesta je pre mnohých z nás veľmi výhodné. Dobre rozvinutá infraštruktúra, sieť obchodov, škôl, zdravotných centier, kultúry a iných služieb, to všetko ľuďom zjednodušuje ich život. Príjemné bývanie sa však môže zmeniť na „nočnú moru“ vtedy, keď sa musíte o vchod do bytu a spoločné nebytové priestory deliť s ostatnými majiteľmi bytov.

Pokiaľ však máte dobrú správu budov, nemali by vám tieto časti bytového komplexu spôsobovať žiadne starosti a vrásky na čele.

Dobrý správca budov by mal byť odborne zdatný a rozumieť celej problematike, ktorá sa takéhoto typu bývania týka. Ak to nezvláda, môžete ho vymeniť.

Správa budov a jej povinnosti

Kúpou bytu získavate väčšinou nielen vlastnícke práva k samotnej bytovej jednotke, ale aj spoločným bytovým a nebytovým priestorom, ktoré pod daný komplex spadajú. Z toho vyplýva, že o tieto miesta by ste sa mali starať a udržiavať ich v poriadku aj vy.

Samozrejme, niesť na svojich pleciach zodpovednosť za všetko jeden človek nemôže, preto ostávajú tieto miesta po dohode s vlastníkmi a podľa zákona pod zodpovedným dohľadom správcu.

Kedy je najvyšší čas na jeho zmenu?

Schodisko, vchod, okolie bytovej jednotky, výťahy – to všetko by mal udržiavať v dobrom stave pravidelnou kontrolou a revíziami správca. Ide nielen o stav budovy, ale aj vašu a protipožiarnu bezpečnosť, či ochranu bytu i majetku.

Pokiaľ ale pozorujete, že tieto a iné veci ostávajú bez dlhodobého dohľadu i poruchy a znečistenie sa nerieši, rýchla výmena správcu bytového domu by mohla situáciu napraviť.

Stačí sa na tom spoločne dohodnúť a možno sa viac zaujímať nielen o veci za dverami vášho bytu, ale aj svoje okolie, od ktorého závisí vaše pohodlie a luxus bývania tiež.

Zdroj obrázka: metamorworks/Shutterstock.com