Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
379 160 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Izbové rastliny rozdelené do miestností v byte podľa vhodnosti

Milan Bardun - 12.05.2017 - 1742
Všetci chceme zazelenať svoje byty peknými izbovými rastlinami. Tí úplní začiatočníci, ktorí sa v nich nevyznajú vôbec ocenia náš zoznam izbových rastlín zoradených do miestností v byte podľa vhodnosti. Tí, ktorí sa vyznajú možno načerpajú nové inšpirácie do bytu. Naša redakcia pre vás pripravila zoznam s konkrétnymi tipmi čo a kam. Poďme na to a zariaďme si spolu váš byt.

Izbové rastliny

Izbové rastliny do obývačky

Obývačka je miesto, ktoré začnete zariaďovať izbovými rastlinami pravdepodobne ako prvé. Tu záleží vhodnosť výberu rastlín najmä na dvoch faktoroch, či je obývačka orientovaná na juh alebo sever. Každopádne, obývačky sa vyznačujú často suchým vzduchom a pre to sú do nej vhodné rôzne sukulenty a rastliny s pevnými, kožovitými listami ako napríklad Sansevieria (svokrin jazyk). Do obývačky sa ale hodí napríklad Zamiokulkas, čo je populárna rastlina, ktorá vyzerá veľmi štýlovo a nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť.

Izbové rastliny do kuchyne

 

Narozdiel od obývačky sa kuchyne vyznačujú vlhkejším vzduchom, keďže ide o miesto, kde sa pravidelne varí. Pre to sem volíme rastliny, ktorým vlhko nevadí. Ide najmä o Orchidee či Zelence. Kuchyne sú ale ideálnym miestom najmä pre bylinky ako je mäta, bazalka či rôzne koreniny.

Tip redakcie: skúste si na slnečnom okne v kuchyni zriadiť bylinkový záhon. Vysaďte si bazalku prípadne mätu alebo čili papričky.

Izbové rastliny do spálne

 

S izbovými rastlinami do spálne je to trošku komplikované. Dôležité je nemať príliš veľa rastlín, nakoľko vám svojou nočnou konzumáciou kyslíka môžu zhoršiť kvalitu spánku. Avšak, tu platí zlaté pravidlo, menej je niekedy viac. Čo teda spraviť, aby sme si do spálne umiestnili vhodné rastliny a kvalitne sa vyspali? Vyskúšajte aromatické bylinky. Levanduľa či jazmín vám v miestnosti vytvoria príjemnú, voňavú atmosféru, kde sa dobre vyspíte každú noc.

Pozor: Dajte si však pozor na kvitnúce rastliny s veľkými kvetmi. Ak budete mať v spálni veľa kvitnúcich rastlín, miniete sa účinku a bude vás bolieť hlava.

Izbové rastliny do kúpeľne a na chodbu

 

Kúpeľne a chodby majú jednu spoločnú vec. Obvykle je v nich tma. Sem teda volíme rastliny nenáročné na svetlo. Ideálny je napríklad okrasný brečtan, opäť spomínaný Zamiokulkas či takzvaný svokrin jazyk.