Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

ZÁCHOD: podceňovaná súčasť bývania

Milan Bardun - 18.06.2015 - 1526
Pri zariaďovaní bývania musíme premýšľať nad mnohými vecami, pričom začíname tými najdôležitejšími a až potom sa zameriavame na detaily. Výber správnej toalety, ktorá dizajnovo sedí do našej kúpeľne, patrí medzi posledné investície do domácnosti. To však neznamená, že pekná toaleta nie je dôležitá a vo svete sa aktuálne toaletám venuje veľká pozornosť.

 

Od dizajnových keramických toaliet cez toalety, ktoré neposkytujú súkromie až po toalety elektronické – to je dnešný trh, kde si vy ako zákazník môžete vybrať čokoľvek, čo vám napadne. Toaleta už dávno nie je len miestom potreby, práve naopak, toalety sú dnes v móde, a preto by ste ani vy nemali brať túto neodmysliteľnú súčasť vašej kúpeľne na ľahkú váhu. V stredoveku, keď toalety neboli samozrejmou súčasťou bývania či domácnosti, používali ľudia provizórne nočníky, ktoré následne vylievali z okna na ulicu. Doba je dnes už, našťastie, iná a my si môžeme dovoliť toalety akékoľvek od rôznych tvarových, funkčných či farebných variácií. Aj keď splachovací záchod stále nie je samozrejmosťou na celom svete, my si tento luxus dopriať môžeme. Prvý splachovací záchod sa objavil v starovekom Grécku na ostrove Kréta (1).

 

Bývanie na Bali a realita mnohých domácností

V menej rozvinutých krajinách, akou je napríklad Indonézia, môžeme aj v dnešnej modernej dobe pozorovať veľké rozdiely v kvalite bývania. Na jednej strane luxusné hotely a ubytovacie zariadenia konstrastujú s jednoduchým spôsobom bývania na vidieku. Kúpeľna na exotickom ostrove môže vyzerať veľmi tradične (viď obrázok). Ide o jednoduchý murovaný prístrešok v záhrade, kde obyvateľ vykoná potrebu do diery v zemi a následne si naberie vodu z vedra, pomocou ktorej spláchne. Páčilo by sa vám bývanie v takomto štýle? Je priam neuveriteľné, že dnes, v 21. storočí, sú stále miesta na tejto planéte, kde to, čo my považujeme v rámci bývania za samozrejmosť, ostatní možno ani nevideli. Bývanie je hra a kvalitná toaleta musí byť jeho súčasťou.

Autor: ©2015 Milan Bardun

 

Deti a bývanie: pisoáre v tvare gumených medvedíkov

V tureckom Izmire mysleli architekti pri zariaďovaní bývania pre mladých aj na najmenších a vybrali toalety, na ktoré vaše dieťa s radosťou pôjde – aj keď nebude musieť. V niektorých kútoch sveta sa architekti a bytoví dizajnéri doslova vyhrali so zariadením kúpeľne a nezabudli pritom ani na deti. Turecká firma Toprak Seramik, špecializujúca sa na keramiku, ponúka vo svojom sortimente dizajnové záchodové misy či pisoáre pre deti, ktoré z nich budú nadšené. Záchod v tvare kengury a pisoár v tvare medvedíka firma Toprak Seramik dodáva v piatich farbách pre klientov, ktorí chcú potrešiť svoje ratolesti a spríjemniť bývanie aj im. Treba však myslieť na to, že deti rastú a detské toalety bude nutné po niekoľkých rokoch vymeniť (2). Viete si predstaviť pohľad vášho tínedžera, ak by ste mu kúpili takúto toaletu v tvare kengury?

Autor: ©2006 Sian James / Toilets of the world book

Bývanie a zariaďovanie bytu je beh na dlhé trate. Pri zariaďovaní sa musíme sústrediť na používanie rovnakých materiálov, farieb, ktoré ladia, a v prípade, že máme byt zariadený v modernejšom štýle, môžeme investovať aj do rôznych dizajnových kúskov. Tu však platí zlaté pravidlo: menej je nienkedy viac a byt neznesie viacej ako 2 až 3 jedinečné dizajnové kusy nábytku.

 

ZDROJE:Morona E. Gregory & Sian James, TOILETS OF THE WORLD, 2006, Toilets Of The World Book