Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
382 602 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Aký je predpokladaný vývoj cien nehnuteľností v roku 2017?

Róbert Rektorovský - 25.11.2016 - 4301
Realitný trh má za sebou rok, aký sa už nemusí zopakovať. Alebo príde ešte lepší a vývoj cien nehnuteľností prekoná aj tie najoptimistickejšie predpovede? V roku 2017 má totiž pokračovať výrazný rast a ceny realít majú siahať ešte vyššie ako počas týchto 12 mesiacov.

Aký je predpokladaný vývoj cien nehnuteľností v roku 2017?

Očakávania realitného trhu pred blížiacim sa novým rokom postupne rastú. Skvelé tohtoročné výsledky vyvolali vlnu optimizmu, vďaka ktorej veríme, že dobré správy budú prichádzať aj budúci rok. A zdá sa, že právom, pretože odborníci už predpovedajú ďalší výrazný nárast cien nehnuteľností, ktorý môže dvíhať ich hodnotu k rekordným číslam.

Rok 2017 – zdražovanie na realitnom trhu má pokračovať

Dopyt predbieha ponuku, ceny rastú najrýchlejšie za posledných 7 rokov a investori budujú projekt za projektom. Napriek tomu sú ceny približne o pätinu nižšie ako počas boomu v roku 2008. Dosiahnuť na vrchol predkrízovej cenovej úrovne sa ešte síce nepodarí ani budúci rok, no podľa odhadov sa k nej môžeme opäť posunúť a to hneď míľovými krokmi.

Európska komisia predpovedá nadpriemerný rast cien nehnuteľností

Zaujímavá štúdia predpovedajúca nášmu realitnému trhu skvelé obdobie bola zverejnená ešte v prvej polovici tohto roka. Spracovali ju odborníci z Európskej komisie, ktorí skúmali vývoj cien realít v celej EÚ. Slovensko vzišlo zo štúdie s excelentnými výsledkami, nakoľko odhady na rok 2017 nás zaradili medzi päticu členských štátov s najrýchlejším rastom cien, ktoré sa budú zvyšovať rýchlejšie ako očakávaný priemer EÚ.

Pätica krajín s najrýchlejšie odhadovaným priemerným rastom podľa EK:

Írsko

6,6 až 7 %

Malta

6 %

Maďarsko

6 %

Španielsko

5,5 %

Slovensko

4,5 až 5 % 

 

Byty čaká rekordné zdražovanie

- predaj bytov bude tvoriť zhruba 70 % podiel všetkých realitných obchodov

- tohtoročné priemerné zdražovanie od 3 do 4 % sa môže zvýšiť až na 6 %

- byt v Bratislave s rozlohou okolo 65 m2 môže byť budúci rok drahší o 5 000 €


TIP redakcie: Užite si čerstvý vzduch a vetrajte bez otvorených okien

Rodinné domy začnú konečne zdražovať

- priemerná cena domov na Slovensku môže stúpnuť, no nie viac ako o 50 €/m2

- zdražovanie sa očakáva v Trnavskom a Nitrianskom kraji, z miest hlavne v Bratislave

- zrýchli sa predaj starých domov v rekreačných lokalitách za účelom rekreačného sídla


TIP redakcie: Bývanie v rodinnom dome a zároveň aj dobrá investícia. Čo ponúka okolie Bratislavy?

Prenájom kancelárií bude zdražovať, ale pomaly 

- bratislavské kancelárie v novostavbách sa budú prenajímať od 16 €/m2 vyššie

- niekoľkopercentný rast cien administratívnych priestorov očakávame v Košiciach

- v  súvislosti s príchodom Jaguaru sa môžu ceny zdvihnúť o pár percent aj v Nitre

Optimizmus vyplývajúci z predpovedí vývoja cien realít na budúci rok bude hnacou silou pre celý trh. Pre kupujúcich je to zároveň signál, že ceny nehnuteľností môžu rásť aj o pár tisíc eur. Odborníci tak upozorňujú, že kúpu je potrebné uskutočniť čo najskôr, lebo od budúceho roka si za nehnuteľnosti poriadne priplatíme.


Prečítajte si tiež: Čo sa aktuálne stavia v Bratislave