Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Ako osvetliť obývačku? Vkusne a prakticky!

Redakcia Predajprenajom.sk - 27.03.2018 - 2199
V obývacej izbe sa nezriedka stretáva celá rodina, odpočíva sa tu, ale niekedy aj pracuje. Osvetlenie tejto miestnosti tak musí spĺňať viacero funkcií naraz. Niekedy zabezpečiť podmienky na prácu alebo čítanie, inokedy zase len doplniť príjemnú atmosféru.

 

Množstvo funkcií

Funkcií, ktoré osvetlenie v obývačke plní, je naozaj veľa. Okrem celkového osvetlenia priestoru zaisťujú jednotlivé svietidlá dobré podmienky pre isté činnosti, ako je čítanie, šitie a podobne. Ďalej by mali byť schopné vytvoriť požadovanú atmosféru pre okamihy bez práce, môžu tiež zvýrazniť niektoré zákutia či nasvietiť zaujímavé doplnky. Špeciálne požiadavky sa kladú aj na osvetlenie k sledovaniu televízie.

 

Jedno svetlo je málo

V obývačke nájde uplatnenie viacero typov svietidiel. Základom sú centrálne závesné svietidlá, ktoré však určite nestačia. Nezabudnite na doplnkové osvetlenie v podobe stojacich lámp, nástenných svietidiel, bodového osvetlenia alebo stolných lámp. Uplatnia sa tu aj LED pásiky, ako aj najrôznejšie druhy svietnikov na klasické sviečky.

Pre osvetlenie obývačky je dôležitou schopnosť vytvoriť príjemnú atmosféru. Ak zvolíte nielen závesné svietidlá, ale siahnete po viacerých zdrojoch, dokážete jednoducho vytvoriť kulisu na čokoľvek.

Dôraz na dizajn

Do všetkých miestností svojho bývania by ste mali vyberať také svietidlá, ktoré nielen zabezpečia potrebnú funkciu, ale do priestoru budú zapadať aj svojím dizajnom. Práve v obývacej izbe, kde je viac zdrojov svetla a zároveň ide o frekventované miesto, my sa mal na ich celkový vzhľad klásť väčší dôraz. Pritom vôbec nie je nutné mať všetko až do poslednej lampičky z jednej kolekcie. Dôležité je jednotlivé kúsky zladiť medzi sebou navzájom a zároveň so štýlom miestnosti.