Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Ako môže nespavosť a zlá posteľ ovplyvniť vaše zdravie?

Redakcia Predajprenajom.sk - 22.12.2022 - 282
Trpíte nespavosťou alebo máte problémy so zaspávaním? Týmito a podobnými problémami so spánkom si v určitom okamihu svojho života prejde každý. Keď sa však problém opakuje alebo dlhodobo pretrváva, môžeme hovoriť o chronickej nespavosti, ktorej vás najčastejšie a najlepšie zbaví len odborný lekár. Existuje však aj určitá prevencia.

 

Základom je problém riešiť, pretože dlhodobý nedostatok spánku môže viesť k vážnym zdravotným komplikáciám.

Stres

Pri dlhodobej nespavosti môžete byť unavení a bez nálady. Ešte horšie ale je, že sa u vás môže objaviť stres, ktorý je zdrojom mnohých ďalších závažných ochorení.

Dospelí, ktorí spia dlhodobo kratšie ako 8 hodín v noci, majú podľa Americkej psychologickej asociácie väčšiu pravdepodobnosť, že budú vykazovať známky stresu – napríklad pocit preťaženia alebo stratu trpezlivosti – ako tí, ktorí spia dlhšie. S väčšou pravdepodobnosťou tiež ich úroveň stresu vzrastie.

Ak sa tomu chcete vyhnúť, kvalitné masívne postele s dobrou výplňou sú základ.

Znížený výkon mozgu

Naopak, zlá posteľ a nevhodné podmienky na spanie môžu viesť k poruchám, ktoré vám skomplikujú aj tie najjednoduchšie veci. Poruchy spánku, ako je chronická nespavosť, môžu sťažiť zapamätanie si vecí, koncentráciu a robiť dobré rozhodnutia. Jeden výskum dokonca ukázal, že iba 5 hodín spánku v noci môže viesť k zlému úsudku a riskantnejšiemu správaniu už za týždeň.

Vyššie riziko obezity

Pravidelný spánok menej ako 7 hodín v noci môže zvýšiť aj pravdepodobnosť priberania. Vedci si myslia, že to môže byť spôsobené tým, že strata spánku ovplyvňuje hormóny, ktoré riadia vaše pocity hladu a plnosti. Dlhodobý nedostatok spánku vás môže vystaviť vyššiemu riziku obezity a zdravotných problémov s ňou spojených, ako je cukrovka, vysoký krvný tlak a srdcové chorôb.

Ak si ale svoju spálňu vybavíte luxusnou čalúnenou posteľou, ktorá na spánok navodí tú správnu atmosféru a zároveň sa postará o adekvátnu oporu tela v noci, spánok a váš život celkovo by sa mal uberať lepším smerom.

Problémy so sexom

Chronická nespavosť môže ovplyvniť aj hormóny, ktoré kontrolujú vašu sexuálnu túžbu, ako je testosterón, pretože mužské telo produkuje testosterón, keď spí. Strata spánku teda môže znamenať, že ho bude mužské telo menej vyrábať. Výskum zistil, že strata spánku v druhej polovici noci vážne znižuje hladinu testosterónu ráno.

Vytvorte si preto optimálne podmienky na spánok. Zariaďte krásnu spálňu a uvidíte, že následkom chronickej nespavosti sa môžete vyhnúť.

Zdroj obrázka: fizkes/Shutterstock.com