Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

7 nepravdivých mýtov o drevostavbách, ktoré šíria ich odporcovia

Róbert Rektorovský - 20.09.2016 - 1817
Deleniu ľudí na dva tábory sa nevyhýba ani oblasť stavebníctva, v ktorej rezonuje niekoľko zásadných tém. Jednou z najhorúcejších je už pár rokov kvalita drevostavieb, ktorej sa okrem fanúšikov horlivo venujú aj odporcovia starajúci sa o šírenie rôznych nepodložených mýtov.

7 nepravdivých mýtov o drevostavbách, ktoré šíria ich odporcovia

Kým priaznivci drevostavieb nachádzajú v týchto budovách samé pozitíva, ich odporcovia to vidia inak a popri prezentovaní skutočných mínusov drevodomov prichádzajú aj s niekoľkými falošnými mýtmi. Tie majú silu ovplyvniť kupujúcich natoľko, že sa na drevostavby začínajú pozerať negatívne bez ohľadu na to, že ide o skreslený uhol pohľadu. Aj preto si v snahe dať veci na správnu mieru posvietime na 7 hlavných mýtov šírených aktívnymi odporcami týchto budov.

1. Údržba nehnuteľnosti je dosť náročná

Niektoré domy môžu vyžadovať častú údržbu s náročnejším postupom, no to hrozí len pri nesprávnom výbere materiálu. Fasády sa dajú zrealizovať v rôznych prevedeniach, pričom výnimkou nie sú ani tie bezúdržbové.

2. Realizáciou drevostavieb sa ničí les

Ničenie lesa je jedným z najväčších mýtov, ktorý má navyše veľkú silu ovplyvniť verejnú mienku. Je pravda, že k jeho realizácií treba vyťažiť drevo, no do úvahy treba vziať ďalšie faktory. Pri výstavbe sa neprodukuje škodlivý odpad a les má dobrú regeneračnú schopnosť, takže v porovnaní s murovanými nehnuteľnosťami ide o dosť šetrné riešenie.

3. Drevený dom nie je odolný voči požiarom

Obavy o ohňovzdornosť drevostavieb sú z pochopiteľných dôvodov vysoké, veď drevo patrí k najhorľavejším materiálom. Stavebné firmy si však nedovolia ohrozovať bezpečnosť ľudí a medzi ich hlavné priority patrí použitie špeciálne upraveného dreva odolného voči ohňu.

4. Úspora energie je vraj len marketing

Tomuto mýtu by sme mohli veriť len v prípade, pokiaľ by boli drevostavby úplnou novinkou. V súčasnosti ich však obývajú tisíce rodín po celom Slovensku, ktoré jasne potvrdzujú nižšie náklady za energie s ročnou úsporou aj pár stoviek eur.

5. Drevené fasády rýchlo praskajú

Ďalší z mýtov, ktoré kazia dobrú povesť drevostavieb, je údajné praskanie fasád. Aj v tomto prípade hrá kľúčovú úlohu výber vhodného dreva a jeho povrchová úprava, od ktorej závisí celková kvalita objektu.

6. Životnosť budovy je pomerne kratšia

Odporcovia drevostavieb vyzdvihujú murované domy pre ich dlhú životnosť, čo v prípade drevených príbytkov vraj nehrozí. Kvalitne zrealizovaná drevostavba však dokáže prežiť aj storočie, čo sa niekedy nepodarí ani ich murovaným súperom.

7. Domom chýba vzduchotesnosť

Sedmičku týchto nezmyselných mýtov uzatvára názor o chýbajúcej vzduchotesnosti v dome z dreva. Opäť však ide o príklad, ktorého reálnosť sa zakladá na konkrétnom prevedení objektu, pretože dobrá firma si dá záležať a dom bude disponovať riadnou vzduchotesnosťou

Každý z mýtov šírených o drevostavbách vznikol na základe vzorky vybraných nehnuteľností, ktorých realizácia nesplnila očakávania a poukázala na nedostatky. Výstavbu treba brať vždy individuálne, takže v istých prípadoch môžu tieto mýty platiť. Vo všeobecnosti sa však jedná o nepravdivé a slabo podložené obvinenia moderných príbytkov, ktoré prinášajú stavebníctvu pokrok a životnému prostrediu nádej.