Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

6 úžasných výhod vírivky, ktorá vám spríjemní pochmúrnu zimu

Redakcia Predajprenajom.sk - 22.12.2022 - 334
Ponoriť sa do zvírenej a príjemne teplej vody, v ktorej vaše telo masíruje jemný prúd vody, je pre uvoľnenie, komfort a relax to najlepšie, čo môžete v dnešnej ťažkej dobe urobiť. Už 10 minút vo vírivke vám podľa výskumov zlepší náladu a pomôže sa cítiť uvoľnenejšie. Po dlhom a náročnom dni môže byť dokonca masáž vo vírivke priam terapeutická.

Ak teda o tomto riešení uvažujete, pretože stres je vo vašom živote na dennom poriadku a nemáte čas chodiť každý víkend do kúpeľov, vírivka je pre vás a vaše telo naozaj správny krok, o čom vás nasledujúce výhody zaiste presvedčia.

1. Znížený stres

Ten pocit blaženosti, ktorý vás zaplaví po niekoľkých minútach v horúcej vode, nie je len vašou predstavou. Ako tvrdia odborníci, vaša pokožka uvoľňuje endorfíny v reakcii na upokojujúcu teplú vodu rovnakým spôsobom, akým sa uvoľňujú endorfíny, keď na pokožke cítite slnko.

Endorfíny sú prirodzené mozgové chemikálie, ktoré sa uvoľňujú v reakcii na určité aktivity, ako je cvičenie, jedenie alebo masáž. S vysokými hladinami endorfínov pociťujeme menej bolesti a menej negatívnych účinkov stresu. Zakaždým, keď sa teda ponoríte do vírivky, vaše telo začne automaticky uvoľňovať endorfíny, čo vedie k takmer okamžitému zníženiu stresu. Takže, ak si chcete vyčistiť hlavu a zbaviť sa stresu, nielen zaujímavé spoločenské hry, ale aj niekoľko minút vo vírivke môže pomôcť.

2. Zlepšenie zdravia kostí

Nie je žiadnym tajomstvom, že namáčanie v horúcej vode pomáha zvýšiť prietok krvi. Vedeli ste však, že prietok krvi je kľúčovou zložkou dobrého zdravia kostí?

Aj keď môžeme považovať naše kosti za pevné predmety, v skutočnosti sú plné priechodov, kadiaľ musí prúdiť krv. Celkovým zvýšením prietoku krvi umožníte preto telu dodávať životne dôležité živiny do kostí. Takže keď budete nabudúce uvažovať o tom, že sa uvoľníte vo vírivke, nezabudnite, že je to dobré aj pre vaše kosti!

3. Relaxácia a úľava od bolesti

Čo majú spoločné artritída, stuhnuté kĺby, fibromyalgia, boľavé svaly a bolesti chrbta? Všetkých päť ochorení a ich príznaky môžete zmierniť upokojujúcimi účinkami horúcej vírivky.

Terapia teplou vodou uvoľňuje kĺby, znižuje bolesť a ponúka 360-stupňovú podporu pre boľavé končatiny.

Dokonca aj keď nemáte artritídu, fibromyalgiu alebo iný špecifický stav, teplá voda môže poskytnúť úľavu od každodennej bolesti svalov alebo bolesti svalov vyvolanej cvičením. Aplikácia tepla na zapálenú oblasť rozšíri krvné cievy, podporí prietok krvi a pomôže uľaviť boľavým a stiahnutým svalom.

Keď sa teda nabudúce budete cítiť boľaví, stuhnutí alebo unavení, zamierte do novej Bestway vírivky a získate úľavu, o ktorej snívate.

4. Lepší spánok

To, prečo niektorí ľudia nedajú dopustiť na teplý kúpeľ pred spaním, má svoje opodstatnenie. Kúpanie pred spaním zlepšuje pocity spánku. Dokonca aj subjekty, ktoré si iba namáčali nohy v horúcej vode, si užívali lepší spánok ako tí, ktorí to neurobili.

Štúdia tiež zistila, že kúpanie pred spaním vedie k skoršiemu spánku, čo znamená, že po vstupe do vírkvky alebo vane budete môcť rýchlejšie zaspať a zažijete pokojnejší spánok.

5. Čistejšia pleť

Samotný proces potenia spôsobí, že keď si pot prerazí cestu cez vrstvy kože na povrch, vaše póry sa otvoria. Mierne potenie, ktoré pociťujete po niekoľkominútovom ponorení sa do horúcej vody, môže vašej pokožke uľahčiť uvoľnenie zachytených nečistôt alebo mastnoty. Ako ďalší bonus sa zistilo, že pot má  prirodzené antibiotické vlastnosti, a tak môže pomôcť zabiť baktérie na povrchu pokožky.

Para z vírivky môže prospieť aj vašej pokožke. Môže zvýšiť krvný obeh, podporiť produkciu kolagénu a elastínu a prirodzene zvlhčiť tvár. Relaxačné kúpanie vo vírivke teda môže viesť k žiarivej, pevnejšej a mladšie vyzerajúcej pokožke. Nezabudnite však, že akákoľvek pokožka ponorená do vody môže byť na konci namáčania suchšia ako zvyčajne, najmä ak používate chlór, takže potom ju nezabudnite navlhčiť.

6. Krajšie vlasy

Vírivka nielenže rozjasní vašu pokožku a pomôže vám uvoľniť váš temperament, ale môže vám dokonca pomôcť udržať si krajšie vlasy! Akokoľvek to môže znieť čudne, zvýšením prietoku krvi v tele prospejete aj pokožke hlavy a vlasovým folikulom. Keď sa krv dostane do pokožky hlavy častejšie, môže to pomôcť stimulovať aj rast vlasov.

Nezabudnite ale, že ak si namočíte vlasy vo vírivke, mali by ste si ich potom umyť a upraviť. Chlór, ktorý je potrebný na udržanie čistej vírivky, vaše vlasy naopak poškodzuje.

Zdroj obrázka: altanakin/Shutterstock.com