Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Zvýšenie odolnosti domu proti vode: Kvalitná hydroizolácia základov

Redakcia Predajprenajom.sk - 13.04.2022 - 522
Nakoľko je každá jedna nehnuteľnosť vystavená vplyvom podmienok vonkajšieho prostredia, je potrebné ju dôkladne pred nimi ochrániť. Človek si na seba zoberie teplejší sveter, gumáky, bundu alebo pláštenku. Dom alebo bytová jednotka potrebuje ochranu v podobe kvalitnej hydroizolácie.

Nakoľko sú základy najčastejšie v priamom kontakte so spodnou vodou, bez kvalitnej ochrany  vám nebude stavba dlho a dobre slúžiť. Vznik nebezpečnej plesne môže dokonca ohroziť aj vaše zdravie. Aby ste tomu predišli je nutné zvýšiť odolnosť domu proti vode kvalitnou hydroizoláciou.

Prečo je hydroizolácia základov dôležitá?

 

Napriek vysokej odolnosti moderných stavebných materiálov, dlhodobé pôsobenie vody a vlhkosti vie vlastnosti jednotlivých zložiek veľmi rýchlo zmeniť. Často k horšiemu, čo v konečnom dôsledku spôsobuje ohrozenie bezpečnosti samotnej budovy a jej statiky, ale aj ohrozenie vášho zdravia.

Viditeľná a neviditeľná pleseň môže spôsobiť vážne a niekedy aj trvalé ochorenia. Tie siahajú od podráždenia cez alergie až po infekcie.

Spóry, ktoré produkujú nebezpečné enzýmy, sa potom dostávajú do ľudského tela dýchaním a pokožkou. Kontaminácia plesňou v obytných priestoroch, ako je čierna pleseň, je vo všeobecnosti zdraviu nebezpečná, no v rôznej miere.

Väčšinou ide o respiračné problémy alebo alergické reakcie, no niektoré druhy plesní sú podozrivé z toho, že spôsobujú rakovinu alebo môžu viesť k vážnemu poškodeniu orgánov a dokonca k smrti.

Aby sa tomu predišlo, používa sa na izoláciu stavby špeciálna hydroizolácia základov.

Stačí raz a poriadne a všetko dobre dopadne

 

Ak sa spomínaná špeciálna hydroizolácia základov použije pri samotnej stavbe budovy, môžete sa všetkým nepríjemným problémom súvisiacim s prenikaním vody a vlhkosti do základov vyhnúť.

Stačí teda urobiť všetko raz a poriadne a všetko dobre dopadne. Hydroizolácia základov môže byť zložená z viacerých postupov a použitých materiálov. Najlepšie však funguje a najčastejšie sa používa:

  • rýchloschnúca špeciálna bitúmenová zmes;
  • pružná cementová malta proti tlakovej vode;
  • samolepiaca izolácia vo forme membrány na ochranu vonkajších základových múrov.

S týmito typmi hydroizolácie bude váš dom v suchu a jeho základy pevné a pripravené vám verne slúžiť dlhé roky.

Zdroj obrázka: Kuchina/Shutterstock.com