Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Zvíťazte v boji s prachom

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.03.2018 - 2838
Jedným z najsilnejších nepriateľov pre nečistoty, smeti a prach je centrálny vysávač. Ten totiž dokáže vyhnať z domu preč aj tie najmenšie čiastočky prachu. Celé upratovanie je tak jednoduchšie a príjemnejšie.

 

Ako funguje centrálne vysávanie?

Centrálny vysávač má telo s motorom, filtrom a odpadovou nádobou umiestnené mimo obytné miestnosti, napríklad v garáži, technickej miestnosti či pivnici. Centrálne vysávanie potom funguje tak, že sa hadica pripojí k zástrčke. Tá je umiestnená na vhodných miestach tak, aby sa dotiahlo úplne všade. Na zástrčku je napojené špeciálne plastové potrubie, ktorým sa nečistoty dostanú do centrálnej jednotky. Pri vysávaní teda netreba nosiť so sebou celý prístroj.

Čistota v hlavnej úlohe

Vysoká efektivita či jednoduchosť upratovania však nie sú tými najdôležitejšími prednosťami. Azda najvýznamnejším faktom je, že nasávaný vzduch sa nevyfukuje do miestnosti, ale z centrálnej jednotky priamo do vonkajšieho prostredia. Centrálne vysávanie tak zbaví domácnosť aj tých najmenších prachových častíc. To môže významne pomôcť alergikom.

Ako si vybrať?

Tak ako pri každom vysávači aj tu je dôležitý výkon. A to najlepšie pri čo najmenšom možnom príkone, aby sa šetrila elektrická energia. Z pohľadu užívateľa je podstatná sacia sila a ťah vysávača. Tie sú závislé od sily samotného motora, ale aj konštrukčného prevedenia celého systému. Vhodným riešením sú motory s nezávislým chladením, ktoré sa ochladzujú samostatným chladiacim okruhom. Ten privádza k motoru vzduch z miestnosti, v ktorej je umiestnená centrálna jednotka. Takéto riešenie sú cenovo náročnejšie, no vyváži ho dlhšia životnosť.

Ďalšou dôležitou veličinou je objemový prietok vzduchu, ktorý sa udáva v litroch za sekundu. Skutočne výkonný centrálny vysávač by mal dosahovať hodnoty nad 55 l/s. Nečistoty tak potrubím preletia a nebudú sa usádzať.