Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 272 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Výrazné vzory: Hermès oživil ikat motívy a ozdobil porcelán

Janos Csomos - 18.12.2015 - 1881
Viete, čo je ikat? Je to spôsob farbenia textilu nanášaním vzoru vopred na vlákno, z ktorého sa má látka utkať. Výsledkom ja akoby rozpitá farba, ktorá oku príjemné lahodí a pôsobí mäkko. Nuž – a viete si predstaviť tento motív na porceláne? Legendárny francúzsky Hermès to skúsil. Tu je výsledok.

 

 

Ikat textílie so svojimi výraznými, sýtymi odtieňmi, ale zároveň rozmazanými a mäkkými líniami sú v súčasnosti obrovským trendom nielen vo svete módy, ale siahajú po nich i bytoví dizajnéri. Žiarivé, abstraktné vzory sa vynímajú najmä na koberčekoch, čalúnení, závesoch či vankúšoch. Legendárny francúzsky butik Hermès týmto vzorom ozdobil porcelán. Vznikol nový jedálenský servis Voyage en Ikat.

 

 

Táto delikátna zbierka, ktorú navrhol Benoit-Pierre Emery, zahŕňa odtiene smaragdu, zafíru, rubínu a zlata. Tie sú aplikované samostatne alebo v kombinácii na tanieroch, podnosoch, misách či iných dieloch jedálenskej súpravy. Jednotlivé kusy odrážajú ázijský vplyv (niektoré pripomínajú lotosový kvet), ale kolekcia je francúzska. Biely porcelán je vyrobený v Limoges vo Francúzsku, zdobili ho remeselníci  a okrem vázy či polievkovej misy sú súčasťou jedálenského setu aj ďalšie klasické kusy.

 

 

Voyage en Ikat bol odhalený na tohtoročnom Maison & Objet v Paríži.  Okrem internetového e-shopu najbližší butik Hermès nájdete v Prahe.

 

Zdroj: www.hermes.com, www.homeanddesign.com