Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 424 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Najkrajšie opustené zámky

Janos Csomos - 18.12.2015 - 4182
Na ich slávu sa už dávno zabudlo. Kedysi veľkolepé sídla stoja dnes celkom opustené, poznačené zubom času, a ich obrovské miestnosti a haly sa stali útočiskom pre hmyz a hlodavce. Ich škodoradostná majestátnosť vzbudzuje hrôzu a pri pohľade na ne ľuďom naskakuje husia koža. Predsa len sú však svojím spôsobom krásne.

 

Hrad Pidhirtsi, Ukrajina


Pidhirtstský hrad, postavený v priebehu rokov 1635 až 1640 talianskym architektom Andreom dell'Aquaom, je lákadlom nielen pre turistov, ale aj pre milovníkov paranormálnych javov. Povráva sa, že po jeho chodbách sa noc čo noc premáva nepokojný duch Bielej pani. Podľa miestnej povesti nejde o nikoho iného, ako manželku Waclawa Ezewuskeho, ktorý v hrade pobýval v polovici osemnásteho storočia. Waclaw bol muž prchký a mimoriadne žiarlivý. Údajne práve žiarlivosť ho doviedla k strašnému činu, keď svoju krásnu ženu nechal zaživa zamurovať do jednej z hradných stien. Tamojší obyvatelia zvyknú Pidhirtsi označovať za „ukrajinský Versailles“.

 

 

Château Miranda alebo Château de Noisy, Belgicko

Zámok bol postavený v roku 1866 anglickým architektom pre rodinu Liedekerke-Beaufort, ktorá tam žila až do druhej svetovej vojny. V tom čase zámok prevzala Národná železničná spoločnosť. Od roku 1991 je usadlosť neobývaná.  

 

 

Halcyon Hall, Bennett College, Millbrook, New York


Halcyon Hall bol pôvodne postavený ako luxusný hotel v roku 1890, ale už o necelých desať rokov ho museli zavrieť. Svoju druhú šancu budova dostala o niekoľko rokov neskôr, keď tu Bennett otvoril školu pre dievčatá z prominentných rodín. Aj jej brány sa však definitívne zatvorili v roku 1978.

 

 

Kasteel van Mesen, Belgicko

Takmer 500 rokov stará budova bola najskôr hradom, neskôr tu sídlil liehovar na výrobu ginu či tabaková továreň. Po prvej svetovej vojne sa miesto stalo útočiskom pre dievčenskú internátnu školu, ktorú financovala belgická aristokracia. V roku 1971, po tom, čo francúzske vzdelávanie bolo zakázané vo flámskych regiónoch, škola ukončila činnosť a stavba ostala opustená.


 

 

 

 

Zdroj: www.io9.com, magazin.atlas.sk