Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

3 NAJHORŠIE MIESTA PRE ŽIVOT V BRATISLAVE

Milan Bardun - 22.07.2016 - 4171
K otázke bývania sa už dostal každý z nás a ak nie, určite sa k nej ešte dostane. Každý má vlastnú predstavu o tom, ako a kde by chcel bývať a čo od bývania očakáva.

Pekný výhľad? Pokojné prostredie na výchovu detí či miesto, ktoré ponúka zábavu nonstop? Všetci si dnes už určite dokážu nájsť to svoje, no pri výbere miesta a hypotéky je potrebné jasne si stanoviť aj to, čo nechceme. Bývanie je hra a Bratislava ponúka široké možnosti hlavne v prípade, že uvažujete nad hypotékou. Hypotéka pre mladých či hypotéka na stavbu domu sú tu pre vás, no výber miesta na bývanie je čisto na vás.

SMRAD Z ČISTIČKY A VÝKRIKY Z PENTAGONU

Notoricky známy Pentagon vo Vrakuni je na prvom mieste najhoršieho bývania v Bratislave. Nielen samotný Pentagon, ale aj jeho blízke okolie nie sú vhodným miestom na bývanie s partnerom. Mestská časť Vrakuňa je jednou z najlacnejších častí, čo sa týka ceny za meter štvorcový. Ak by ste sa však predsa len rozhodli ušetriť a hypotéka na bývanie sa vám v tejto lokalite zdá ako rozumné riešenie, zaplatíte vysokú daň v podobne okolia, kde sa budete báť púšťať vaše deti na ulicu. Množstvo neprispôsobivých občanov, neporiadok a smrad z blízkej čistiarne odpadových vôd robia Vrakuňu a najmä okolie Pentagonu tým najhorším, čo Bratislava aktuálne ponúka. Problém však môže vyriešiť hypotéka na stavbu domu v priľahlých mestských častiach, ktoré sú k dispozícii.

 

 

STARÁ VAJNORSKÁ

Predstava o pohodlnom bývaní, ktorú by uskutočnila hypotéka pre mladých, je jednoznačne bývanie vo vizuálne príjemnom prostredí. Odborný výraz percepcia hodnotí reakcie a vnímanie obyvateľov na svoje okolie. Čím viac je okolie nekontrolovateľne zastavané, tým je jeho percepcia horšia. Sadnite si na autobus č. 65 a prejdite si ním celú Starú Vajnorskú. Kde obyvatelia tejto lokality kočíkujú svoje deti či hrajú futbal? Bývanie v takto priemyslom znehodnotenej oblasti určite odporuje všetkým predstavám o bývaní v príjemnej, zelenej a tichej štvrti s dobrou dostupnosťou. Okolie Zlatých pieskov je miestom, kde majú rôzne stavebné spoločnosti sklady, automobilky predajne a štartujúce lietadlá z bratislavského letiska tiež nelietajú iným smerom. Zlaté piesky určite nie.

 

VLČIE HRDLO NEPREHLTNE LEN VAŠE ÚSPORY

Treťou najhoršou lokalitou na bývanie pre mladých či na bývanie s partnerom je okolie rafinérie Slovnaft – najmä časť Vlčie hrdlo, ktoré je v jej bezprostrednej blízkosti. Rodinné domy v tejto lokalite síce vyzerajú útulne, no v noci ich často osvetľujú plamene z komínov rafinérie. Ide o veľmi rušnú časť Bratislavy, nakoľko po frekventovanej Slovnaftskej ceste premávajú denne tisícky áut z alebo do mesta. Hypotéka na stavbu domu vo Vlčom hrdle je investícia, ktorá doslova prehltne vaše úspory a kvalita bývania bude nižšia. Bratislava má veľa pekných častí, ktoré čakajú na svojich nových obyvateľov, no Vlčie hrdlo k nim nepatrí.

Bývanie je hra, no aká je vaša predstava o dokonalom bývaní? Dnes je v Bratislave na výber mnoho lokalít, niektoré horšie, iné lepšie. Pri zvažovaní hypotéky by ste určite mali rozmýšľať aj o tom, kde sa byt či dom nachádza a aké je jeho okolie. Určite nezabudnite nahliadnuť do územného plánu na vytvorenie si obrazu o tom, čo sa vo okolí lokality, o ktorú máte záujem, plánuje postaviť v najbližšom období. Kvalitné a pohodlné bývanie je vďaka hypotékam dostupné už pre každého Slováka.