Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Bývanie v Prahe: Tu sa žije najlepšie!

Viktória Vargová - 22.07.2016 - 6723
Väčšina Pražákov by ma za tento titulok ihneď poriadne spražila, každý si totiž bráni svoju obľúbenú štvrť, v ktorej žije. Bytov na prenájom a predaj je v Prahe viac než dosť, ale ich cena sa začiatkom roka 2016 mierne zvýšila.

Ak túžite po peknom bývaní blízko centra mesta, počítajte s tým, že si za to aj slušne priplatíte. Najprudší skok a boom s realitami zažíva momentálne pražská časť Holešovice na Prahe 7.

 


Hypotekárny trh zažil vo februári tohto roka nevídaný rekord. Doterajšia najnižšia priemerná hypotekárna úroková sadzba z júna 2015 bola pokorená – hypotéky na bývanie si tak po viac než pól roku siahli na totálne dno. Nový rekord priemerných úrokových sadzieb sa zastavil na hodnote 2,02 %. Vo februári banky vydali hypotekárne úvery až 7 782 klientom, čo je o 1 870 klientov viac, než v januári, kedy sa hypotéka prvý raz v histórii vyšplhala na čiastku viac než dva milióny korún českých.

 

Pražské reality na predaj

Priaznivý vývin hypotekárneho trhu sa odrazil aj na zvýšených investičných aktivitách najmä na rezidenčnom, kancelárskom trhu a v priemyslových nehnuteľnostiach. Český trh s nehnuteľnosťami je optimistický. V tomto roku sa očakáva ustálenie „hlavných hráčov“ na trhu, ktoré sa prejaví najmä v zlepšovaní kvality jednotlivých výstavbových projektov – a to ako na strane investorov, tak i konečných užívateľov.

Aj napriek tomu, že by malo pokračovať zvyšovanie cien, vplyvom rekordne nízkych úrokových sadzieb bude dopyt po bytoch kulminovať a očakáva sa „bod zlomu“ ešte v tomto roku. Praha však dlhodobo zápasí s neustálym spomaľovaním výstavby. Na vine sú nedoriešené legislatívne podmienky. Bez jasných pravidiel a koncepcie územného rozvoja sa takto developerské projekty nezmyselne brzdia a stagnujú. V minulom roku pribudlo na pražskom trhu 6 100 plánovaných bytov, čo je dvojnásobok oproti roku 2014. Predaje bytov v Prahe úmerne rastú už piatym rokom, od roku 2007 vzrástli až o 11%.

 

Prenájom v Prahe

 

Ak premýšľate, kde si v Prahe hľadať bývanie/prenájom, musíte sa rozhodovať medzi dvoma vecami – buď budete mať pekné bývanie, ale počítajte s vyššou cenou alebo vám nebude vadiť nezrekonštruovaný byt, ale za lacnejší peniaz. Byty na prenájom tým drahšie, čím bližšie sa nachádzajú k centru. Od toho závisí aj hustota osídlenie štvrte. Najmenej obyvateľov má Praha 9, naopak obyvatelia Prahy 2 a 3 majú najmenej priestoru na život.

Najviac zelene nájdete na vyššie spomínanej Prahe 7, ktorá je výborne strategicky umiestnená. Do centra sa dostanete pohodlne za 15 minút. Doprava je zabezpečená metrom, autobusmi a „tramvajou“. Blízko sa nachádza aj hlavná železničná a autobusová stanica Florenc. Na Prahe 7 nájdete dve najväčšie parky Letenské sadyStromovku. Je to ideálne miesto pre rodiny s malými deťmi alebo mladých ľudí. Praha 7 má výborne fungujúcu susedskú komunitu, ktorá je funkčná a mimoriadne aktívna na sociálnych sieťach.

Pravidelne sa tu organizuje komunitné čistenie parkov, stretnutia celej štvrte na stále populárnejších „street festivaloch“, nájdete tu najväčšiu koncentráciu mladých umelcov, galérií a gurmánskych bistier. Praha 7 sa nazýva aj „malý Berlín“, práve kvôli svojmu hispterskému podhubiu a atmosféry malého mestečka v metropole.

Nevýhodou bývania v Holešoviciach je nadmerný hluk, najmä na vysoko frekventovaných uliciach Milady HorákovejVeletržní. Hlučnosť na niektorých miestach výrazne prekračuje povolenú normu. Byty sa nachádzajú v starých obytných domoch, ktoré sa vyznačujú vysokými stropmi a vnútorným dvorom. Väčšina nehnuteľností je vo veľmi dobrom stave a zvyčajne sú po základnej rekonštrukcii. Problémom sú vyššie výdavky na vykurovanie rozhľahlejších bytov.

Český realitný trh je na vzostupe. Prevládajúca nový bytová výstavba dáva tušiť, že sa dá očakávať ďalší rast investícií a zvyšujúci sa dopyt po nákupe nehnuteľností.