Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Ako bývajú celebrity #3: Doma s Robbym Kriegerom, legendárnym gitaristom The Doors

Janos Csomos - 18.12.2015 - 1183
Takéto pozvanie sa neodmieta. Výnimočný hudobník otvoril dvere svojho domu v Kalifornii a ukázal tajomstvá, ktoré tam ukrýva. Vlastné nahrávacie štúdio a mnoho, mnoho pamätných suvenírov.

Robby Krieger vo vlastnom nahrávacom štúdiu. Photo © Joel Lipton

Ak práve nekoncertuje, určite ho nájdete doma v južnej Kalifornii. Práve tam ho navštívila redaktorka online magazínu FrontDoor a rozprávali sa (nielen) o jeho obľúbených izbách.

Zažili ste nejaké vtipné príhody s Jimom Morrisonom  vo vašom dome?
Vlastne, Jim tu nikdy nebol. Tento dom som kúpil až po jeho smrti. Ale navštívil ma v mojom starom dome oproti cez ulicu. Raz v noci sme spoločne  sedeli na dvore a z ničoho nič sa tam objavil rys. V tú noc sme napísali “Hyacinth House”. V piesni nájdete aj zmienku o levovi. V skutočnosti to však bol rys!

 Ktorá izba je vaša obľúbená?
To je dobrá otázka. Pravdepodobne obývačka. Už je to aj naša spálňa. Máme tu všetko a navyše aj obrovskú televíziu. Tiež veľmi rád trávim čas v dome na strome. Je vyrobený zo sekvoja. Chlap naproti si postavil takýto dom ešte predo mnou a keď to urobil aj ďalší sused, povedal som si, že toto musím mať tiež! Ten náš je navyše špeciálny – oni majú klasické staré „minidomy“, ten náš je v skutočnej veľkosti. Celkom v pohode!

The Doors majú pieseň s názvom "Soul Kitchen," a vaša kapela sa volá Jam Kitchen. Ste milovník jedla?
Milujem jedlo. Ľudia mi hovoria, že som príliš chudý a mal by som viac jesť! Keď mám čas, veľmi rád varím.

Povedzte nám o svojich obľúbených suveníroch.
V mojom štúdiu mám niektoré z našich starých zlatých platní, na dverách do kuchyne visí náš plagát. Niektoré veci sa časom opotrebovali, ale stále si ich uchovávam kvôli ich sentimentálnej hodnote. A všade mám veľa, veľa fotiek. Na poschodí mám namaľované “Horse Latitudes”. V celom dome cítiť ducha Jimiho a Raya, neprejde deň, aby som na nich nemyslel. Som si istý, že John Densmore [pozn. redakcie: ďalší člen kapely] to cíti rovnako.

Zlaté platne v Robbyho štúdiu. Photo © Joel Lipton

Vintage plagáty. Photo © Joel Lipton

Maľba Horse Latitudes. „Neprejde deň, aby som na nich nemyslel.“Photo © Joel Lipton

Kde píšete texty a skladáte hudbu?
Nad garážou mám svoje štúdio, kde už niekoľko rokov skladám a tvorím. Tu hrám na gitare. Milujem pokoj, ktoré to miesto má. Ale neostanem tu už dlho. Staviam nové štúdio v Glendale. Zistil som, že je naozaj ťažké robiť hudbu vo svojom dome, kde vás každú chvíľu niečo rozptyľuje. V novom štúdiu máme golfový stimulátor. Vyzerá to tak, že v týchto dňoch stále viac a viac muzikantov hrá golf! Tiež tu máme The Doors miestnosť.  Našli sme niekoľko starých dverí a povešali ich po stenách. Ateliér sa volá “Horse Latitudes“ rovnako ako naša pieseň. Dôvod, prečo sme si vybrali tento názov je ten, že štúdio sa nachádza v blízkosti jazdeckého centra.
 

Koľko gitár vlastníte?
Nie toľko, koľko si myslíte! Mam ich  asi tridsať a sú rozmiestnené po celom dome.

Robby Krieger  má v dome 30 gitár. Photo © Joel Lipton

Máte krásnu záhradu.
Pracovali sme na tom vyše roka. Mali sme veľmi strmé skalné steny a vždy keď pršalo, hrozil mi zosuv pôdy.Tak sme sa rozhodli ukotviť to. Je zábava mať záhradu. Baví ma pestovanie paradajok a cukiet. Pozorovať, ako zo semienka vyrastá nový výhonok, je jednoducho neuveriteľné.

Jeden z najlepších domácich projektov. Photo © Joel Lipton

 

Kto nakupuje veci do vašej domácnosti?
Moja žena.  Je úžasná obchodníčka a má veľmi dobrý vkus.
 

Aké sú vaše obľúbené farby, látky a materiály?
Začalo sa to s bambusom. Máme radi staré starožitnosti a podarilo sa nám získať niekoľko ozaj zaujímavých kúskov. Keď sme prerábali dom, v kuchyni sme použili predovšetkým dub. Veľmi sa mi páči prírodné drevo.  

Robby a jeho manželka milujú starožitnosti. Drevené africké masky majú vystavené na poschodí. Photo © Joel Lipton

 

Čo robí váš domov domovom?
V dome musí znieť hudba, takže určite stereo systém. Mám NutriBullet [pozn. redakcie: mixér] a je úplne fantastický! A tiež prístroj na chrbát.

 

Zdroj : www.frontdoor.com, autor pôvodného textu: Susan Hornik, fotografie: Joel Lipton