Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Tipy na rýchlu, silnú a jednoduchú ochranu vášho domova pred požiarom

Redakcia Predajprenajom.sk - 25.05.2021 - 510
Vylúčiť pravdepodobnosť vzniku požiaru nie je vždy na sto percent možné, no minimalizovať jeho následky a chrániť si tak vlastné životy a majetky áno.

Stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel a krokov. Ktoré to sú?

Postupujte podľa stanovených bezpečnostných štandardov 

Pre všetky dnešné moderné aj tie staršie bytové domy existujú prísne normy a vyhlásenia o požiarnej bezpečnosti, bez ktorých nie je možné uviesť komplex do prevádzky. O lepšiu ochranu pred požiarmi sa samozrejme starajú najmä hasiace prístroje, hydranty a kvalitné protipožiarne upchávky, dôležití sú však aj správcovia a samotní majitelia bytov.

Vlastníci súkromných nehnuteľností by si mali protipožiarni systém svojho domu skontrolovať a analyzovať sami. V tomto prípade je dodržiavanie stanovených noriem obzvlášť dôležité kvôli ich odľahlosti od veľkých miest, kde si príchod hasičov vyžaduje viac času.

Majte svoje elektrické vedenie pod kontrolou

Jedným z najslabších miest a častými príčinami požiarov je najmä elektrické vedenie. Jeho usporiadanie by malo byť dobre vyvinuté a premietnuté do projektu spolu s ostatnými inžinierskymi sieťami. V súlade s dobrou ochranou pred požiarmi a normami musia byť všetky elektrické káble chránené nehorľavými izolačnými materiálmi.

Zásuvky a vypínače by mali byť umiestnené vo vzdialenosti najmenej 60 cm od vodných zdrojov. Je dôležité zabezpečiť aj dobrý uzemňovací systém a zariadenie na zvyškový prúd v prípade skratu. Prax ukazuje, že zodpovedný prístup k inštalácii a diagnostike elektrických rozvodov v dome znižuje riziko požiarov až o tretinu.

Vyberte si bezpečné stavebné materiály

Dnes sa veľká pozornosť venuje dekoratívnosti a praktickosti stavebných a dokončovacích materiálov. Netreba však zabúdať i na ich bezpečnosť vrátane tej požiarnej. Pri zariadení domu preto myslite nielen na jeho krásu a pohodlie, ale aj materiály, ktoré sú bezpečné, zdravé a nehorľavé.

Čím viac si dáte na tom záležať, tým lepšie môžete svoj domov pred požiarom uchrániť.

Zdroj obrázka: BOKEH STOCK/Shutterstock.com