Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 414 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Tipy ako si v domácom prostredí vytvoriť dokonalý pracovný priestor

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.10.2020 - 764
Domáca kancelária sa pre mnohých z nás stala novou realitou. Nie všetci majú ale na jej vytvorenie ideálne podmienky a skúsenosti. Čo teda robiť, keď vašu priestrannú kanceláriu v práci nahradila domáca izba a vy ste rodinnými príslušníkmi neustále vyrušovaní z pracovných úloh? Dá sa zo spálne urobiť pracovňa?

Máme pre vás jednoduché odporúčania, ktoré vám pohodlné miesto pre produktívnu prácu pomôžu zariadiť veľmi rýchlo.

Základ je zónovanie

Pracovisko v domácnosti sa odporúča navrhnúť tak, aby bolo spojené iba s prácou. V Opačnom prípade bude vaša produktivita klesať. Ak ale nemáte na vytvorenie oddeleného priestoru na prácu dostatok miesta, potrebné súkromie si môžete vytvoriť s pomocou správneho nábytku. Štýlové modulárne sedačky sa dajú vhodne usporiadať podľa vašich potrieb, kde len chcete.

Pracovisko môžete ale zónovať aj pomocou knižnice, záclony alebo priečky. Dekor na stenách môže tiež pomôcť oddeliť jednu zónu od druhej. Ide najmä o police, fotografie, obrazy alebo rastliny. Alebo to vyriešte inou farbou steny.

Nesmie vám chýbať pohodlné kancelárske kreslo

Sedavý životný štýl nie je pre naše zdravie prospešný. Mnohé pracovné pozície sú dnes ale založené práve na tejto forme práce. A pri plnení si povinností priamo zo svojho domu to platí dvojnásobne.

Aby ste sa preto vyhli následkom sedavej kancelárskej práce, je dôležité zvoliť si správnu ergonomickú pracovnú stoličku. Kvalitné kancelárske kreslo by malo mať podrúčky, synchronizáciu, negatívny uhol sedadla a nastavenie hĺbky sedadla s dobrou oporou chrbta.

Nezabudnite na osvetlenie

Existuje názor, že najlepším osvetlením na pracovisku je denné svetlo. Preto sa odporúča usporiadať pracovisko oproti oknu alebo vedľa neho. Jasné denné svetlo navyše zvyšuje vašu produktivitu.

Okrem denného svetla by stôl mal mať pracovnú lampu s výkonom 7 až 11 W so stropom svetla 500-600 lúmenov. Výhodná výška žiarovky pre prácu dospelého človeka je 35-50 centimetrov a "teplota" pracovného osvetlenia by mala byť chladnejšia ako teplota nástenných svietnikov a podlahových svietidiel.

Skryte káble

Nabíjanie telefónu, tabletu, počítača, slúchadiel, reproduktorov, hodiniek, fitness náramkov, káble vedúce k všetkým týmto spotrebičom zaberú tretinu pracovnej plochy, čo vás môže znepokojovať a od práce odrádzať.

Ako tieto káble skryť? Použite špeciálnu lištu, alebo ich vložte do krabice pod stolom. Prípadne si objednajte špeciálny "vešiak" na káble, ktorý je pripevnený k doske stola. Myslite pritom samozrejme aj na bezpečnosť.

Nezabudnite ani na poriadok pracovnej plochy, jej čistotu a pohodlie. Potom sa vám bude pracovať z domu úžasne.

Zdroj obrázka:Srijaroen/Shutterstock.com