Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Štýlová a funkčná kuchyňa. Všetko, čo potrebujete vedieť pri jej zariaďovaní

Redakcia Predajprenajom.sk - 21.12.2021 - 624
Kuchyňa je srdce domu, kde si pripravujete chutné jedlo, kde sa môžete stretnúť s celou svojou rodinou a hovoriť o všetkom, čo ste počas dňa zažili. Nielen z tohto dôvodu je preto nutné, aby bol tento priestor dobre zariadení a vyhovoval potrebám všetkých členov rodiny. Okrem dizajnu je ale podstatnejšie, aby bol predovšetkým funkčný a útulný, všetko ostatné je druhoradé.

Čo teda musíte zvážiť pri zariaďovaní kuchyne, aby spĺňala všetky dôležité požiadavky?

Dôležitá je správna veľkosť a tvar

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí budú svoj domov stavať od začiatku, sami si môžete určiť veľkosť a tvar kuchynského priestoru. Môžete tak zohľadniť všetky aspekty, ktoré sú pre vás najdôležitejšie a pripraviť funkčnú miestnosť, ktorá je vám prispôsobená do posledného detailu.

Čo však tí, ktorí sa rozhodli pre kúpu staršej nehnuteľnosti, ktorú je potrebné spolu s kuchyňou zrekonštruovať? V tomto prípade máte zrejme vopred predpísaný tvar a veľkosť miestnosti. Zmeny sa samozrejme dajú urobiť, ale len do určitej miery, čo môže byť zase veľmi nákladné. 

V takomto prípade si môžete pomôcť sfunkčniť kuchynský priestor nábytkom na mieru, ktorý je vybavený tými najlepšími závesmi a pántmi. Pohodlie pri varení a občerstvení bude pre vás tou najlepšou odmenou!

Výhody a nevýhody okna

Prirodzený zdroj svetla má veľkú hodnotu v každej jednej miestnosti a v kuchyni obzvlášť. Okno v kuchyni uľahčuje vetranie. To tiež dáva miestnosti viac šarmu a príjemnej atmosféry. Pri zariaďovaní kuchyne s oknom je ale potrebné dodržať niekoľko krokov.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prispôsobiť spodné kuchynské skrinky výške parapetu. Dbajte na to, aby sa spodné vstavané skrine nedostali vyššie. Závesné skrinky a police naplánujte tak, aby nikdy nezakrývali okno. Otváranie a zatváranie okna a skríň musí zostať neobmedzené.

Ak je váš byt alebo dom na prízemí či veľmi blízko inej budovy na opačnej strane, myslite na zakrytie okien. Pomôcť môžu jemné závesy, žalúzie alebo rolety. Okrem tienenia sú často peknou dekoráciou. 

Špajza ako ďalší úložný priestor je vždy veľkou výhodou

Aj ten najmenší priestor, v ktorom môžete skladovať rôzne potraviny, má cenu zlata. Špajza je ďalšou bonusovou miestnosťou, ktorú si kvôli nedostatku miesta nemôže dovoliť každý. 

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí vlastnia špajzu, nezabudnite, že sklad s potravinami by mal byť vybudovaný s pevnými policami, ktoré unesú veľkú váhu. Musí byť zaručená maximálna stabilita.

Potraviny potrebujú aj špeciálnu cirkuláciu vzduchu, nakoľko je ale špajza väčšinou miestnosťou bez okien, nevykurovaná, preto treba venovať zvýšenú pozornosť cirkulácii vzduchu aj vlhkosti.

Rovnako dôležitý je aj prístup ku skladovaným produktom, o ktorý sa nielen v komore, ale v celej kuchyni môžu postarať špeciálny výklopný mechanizmus BLUM AVENTOS.

Uľahčite si pobyt v kuchyni týmito doplnkami čo najviac a uvidíte, že nielen príprava, ale aj vychutnávanie lahodných pokrmov sa premení na ten najlepší kulinársky zážitok.

Zdroj obrázka: LEKSTOCK 3D/Shutterstock.com