Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 272 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

V Bratislave nájdeme najlepšie obnovený bytový dom Slovenska

Tomáš Janúch - 20.06.2016 - 1410
V bohatom zozname prestížnych domácich podujatí zameraných na udeľovanie cien v oblasti architektúry a stavebníctva si našla svoje miesto aj súťaž o Najlepšie obnovený bytový dom. Už z názvu je jasné, čo je cieľom podujatia a ktoré nehnuteľnosti môžu bojovať o vzácny titul.

V bohatom zozname prestížnych domácich podujatí zameraných na udeľovanie cien v oblasti architektúry a stavebníctva si našla svoje miesto aj súťaž o Najlepšie obnovený bytový dom. Už z názvu je jasné, čo je cieľom podujatia a ktoré nehnuteľnosti môžu bojovať o vzácny titul.

Vzhľadom na prebytok starších bytoviek v slovenských mestách je pristúpenie k rozsiahlejšej obnove rozumným riešením. Tie, ktoré ju absolvujú, sa môžu následne zúčastniť aj súťaže o Najlepší bytový dom zameranej na oceňovanie bytoviek s ideálne vykonanou rekonštrukciou. Táto súťaž prebehla aj tento rok, vďaka čomu sme spoznali najlepšie práce spojené s obnovou bytových domov vykonané na Slovensku v minulom roku. A víťaz aktuálneho ročníka stojí v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves.

15 obnovených bytoviek súťažilo o víťazstvo

Tohtoročného víťaza celoslovenskej súťaže o výber najlepšieho bytového domu vyhlásili na nedávnom veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA, ktorý sa v apríli uskutočnil v bratislavskej Inchebe. O získanie cien a finančnej podpory pre víťazov sa uchádzalo spolu 15 kandidátov bojujúcich o cenné prvenstvo. Majitelia jednotlivých objektov boli hrdí na výsledok obnovy, čo ich viedlo k rozhodnutiu skúsiť šťastie vo 8.ročníku prestížnej udalosti. Vyhrať však mohli iba traja, pričom len jeden kandidátov si odniesol celkové víťazstvo.

Najlepší bytový dom sídli na ul. Pavla Horova

15-členná konkurencia prihlásených bytoviek bola silná a porota musela zohľadniť viacero kritérií, aby spomedzi širokej ponuky vybrala toho najlepšieho. Zlatú medailu si nakoniec vyslúžil starší bytový dom, ktorý sa nachádza na Ul. Pavla Horova 17-19 v mestskej časti Devínska Nová Ves. Investícia do obnovy vyrátaná na 846 367€ priniesla zmenu, pomocou ktorej dosahuje objekt úsporu až 74,8%, čo je spomedzi všetkých súťažiacich budov najviac.

 

Bodoval aj ďalší bytový objekt z Bratislavy

 

Spomínaný víťazný objekt nie je jedinou bratislavskou nehnuteľnosťou, ktorá v danej súťaži dokázala zažiariť. Ďalší úspešný bytový dom nájdeme na ulici Dostojevského rad 13, ktorý po bytovke zo Žiaru nad Hronom uzatváral poradie čerstvých medailistov. Pri tejto bytovke bola miera úspory vyčíslená na slušných 46%. Kvalitu tejto nehnuteľnosti potvrdilo aj hlasovanie verejnosti prebiehajúce na internete, v ktorom stavba získala najväčšiu priazeň a po bronzovej medaile si tak z veľtrhu odniesla aj Cenu verejnosti.

Kto žije alebo aspoň pravidelne navštevuje Bratislavu, najlepšie obnovený bytový dom za rok 2015 si môže prísť pozrieť osobne do Devínskej Novej Vsi. Víťazný objekt je celkom dobrou inšpiráciou pre majiteľov bytoviek, ktorí sa chcú takisto pustiť do obnovy a docieliť tak lepšie a úspornejšie bývanie vedúce k zachovaniu kvality bývania. Takýchto objektov u nás pribúda slušným tempom, čo je výsledkom rôznych programov štátnej podpory a súťaží, ktoré dávajú tejto téme dostatočný priestor na osvetu.

Zdroje čísiel a adries použitých v článku : asb.sk, tzb-portal.sk, dnes24.sk