Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Ekologické zateplenie domu a vhodné materiály na zateplenie

Tamara Antalova - 22.07.2016 - 2269
Jedným zo spôsobov, ako ušetriť na energii a znížiť svoje výdavky za kúrenie, je zateplenie domu. Boom v zatepľovaní začal pred zhruba piatimi rokmi a trvá doteraz.

Zatepľujú sa rodinné domy aj bytovky s vidinou zníženia nákladov za kúrenie. Ak vám však pojem ekologické bývanie nie je cudzí a zaujímate sa aj o trvalo udržateľný rozvoj, určite vám v hlave skrsla myšlienka na ekologické zateplenie domu. Možnosti ekologického zateplenia, výhody a nevýhody sa dozviete v článku nižšie.

Ekobývanie a zatepľovanie

Hlavnou myšlienkou ekologického bývania je trvalo udržateľný rozvoj a racionálne využívanie prírodných zdrojov. Ekobývanie preto vychádza z myšlienok šetrenia a kráča ruka v ruke s prírodou s čo najmenším vplyvom na krajinu. Zatepľovanie je jednou z foriem šetrenia prírodných zdrojov a lepšej formy využívania už nazbieraného tepla. Pred samotným zatepľovaním sa robí mapa únikov tepla – ide o termofotografiu vášho domu, na ktorej sú červenou farbou zvýraznené miesta, odkiaľ vám teplo uniká najviac. Na tieto miesta je potrebné sa sústrediť najviac a pochopiť, prečo nám teplo nimi uniká.

 

 

Materiály na ekologické zateplenie domu

Ovčia vlna je menej tradičný materiál na ekologické zateplenie domu, no o to účinnejší. Má podobné vlastnosti ako minerálna vlna, pohlcuje vlhkosť a reguluje mikroklímu v dome. Veľkou výhodou ovčej vlny ako materiálu na ekologické zateplenie domu je, že je nehorľavá a samohasiaca. Prirodzeným prostredím oviec sú hory a vlna je to, čo ich chráni pred únikom tepla počas studených mesiacov. Táto zázračná ovčia vlna si zachováva svoje vlastnosti aj po tom, keď je z ovce ostrihaná a môžeme ju využiť pri zateplení domu. Jedinou nevýhodou ovčej vlny je jej vysoká cena. Ak nechcete investovať viac finančných prostriedkov do ovčej vlny, môžete v rámci udržateľného rozvoja a ekobývania použiť ako ekologický materiál na zateplenie domu slamu. Slama je v porovnaní s ovčou vlnou niekoľkokrát lacnejšia a používali ju už naši predkovia. V súčasnosti však môže byť problém zohnať dostatočné množstvo slamy na zateplenie domu, nakoľko jeden meter kubický musí vážiť približne sto kilogramov, aby si slama zachovala svoje tepelné vlastnosti. Obrovskou nevýhodou slamy je, že ide o vysoko horľavý materiál a má sklony k zvýšenej vlhkosti a plesni. Preto pri zvažovaní ekologického bývania a ekologického zateplenia domu sa pri práci so slamou obráťte na odborníkov, ktorí slamu použijú správne tak, aby nenavlhla počas zimných mesiacov.

 

 

Ekologické zateplenie domu je súčasťou ekologického bývania. Pre trvalo udržateľný rozvoj by sme mali voliť prírodné materiály, ktoré sú obnoviteľné a nezaťažujú životné prostredie. Ideálna je ovčia vlna ktorá má priam dokonalé termoizolačné vlastnosti, ktoré vieme využiť pri zatepľovaní domu. Vhodnou náhradou ekonomicky náročnej ovčej vlny je slama, ktorú však zverujeme do rúk len odborníkom, nakoľko je vysoko horľavá. Ekobývanie je cesta, na ktorú by sa mal vydať každý obyvateľ tejto planéty za účelom jej zachovania a racionálneho využívania.