Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Špeciál o študentskom bývaní– porovnávame internáty a prenájom bytov v Bratislave

Róbert Rektorovský - 05.09.2016 - 952
Ste študent a čaká vás nový akademický rok? Potrebujete poradiť s výberom komfortného študentského bývania za dobrú cenu? Potom je nasledujúci článok a porovnanie internátov s bytmi na prenájom práve pre vás.

Povinnosti študentov sa začínajú už pred zahájením nového akademického ročníka. Týkajú sa najmä hľadania vhodného bývania s ideálnymi podmienkami na štúdium. Táto voľba vyzerá ľahká, no vzhľadom na množstvo výhod a nevýhod spojených s daným typom ubytovania vás môže dosť potrápiť. Práve preto sme pripravili porovnanie oboch možností, ktoré vám s týmto rozhodnutím pomôže.

1.Cena bývania hrá v prospech internátu

Výška nákladov na bývanie zaujme každého, čo platí obzvlášť v prípade štúdia v Bratislave. V žiadnom meste na Slovensku nie sú také rozdiely v cene internátov a privátov, ako práve v hlavnom meste. Lôžko v študentskom domove stojí niekoľkonásobne menej ako prenájom.

Internát

Byt na prenájom

Najnižšia cena v meste od 50€ za lôžko

Prenájom izby vo väčšom byte od 150€

2.Súkromie ponúkne byt na prenájom

V rámci seriózneho prístupu k štúdiu je normálne, že študenti hľadajú bývanie poskytujúce dostatok súkromia. Táto požiadavka je stále dôležitejšia, čo ich vyháňa z masovo obývaných internátov do tichších prenajatých bytov aj napriek niekoľkonásobne vyšším nákladom.

3.Privát sa oplatí aj kvôli kvalite bývania

Za kvalitu sa musí priplácať, čo platí v prípade výberu ubytovania dvojnásobne. Vzhľadom na porovnanie pozitív bývania na internáte a v prenajatom byte sa však z pohľadu snahy o lepšie a kvalitnejšie bývanie za privát priplatiť oplatí.

Výhody bývania na priváte z pohľadu kvality života

  • vlastný obytný priestor

  • útulnejšie a tichšie prostredie

  • skutočný pocit domova

  • čistejšie a zachovalejšie priestory

4.Bývanie na internáte nevyžaduje takú zodpovednosť

Napriek všetkým výhodám bývania v prenájme sa mnohým študentom z internátu nechce. Tu totiž nemusia preberať príliš veľkú zodpovednosť za chod domácnosti, prípadné opravy alebo spotrebu energií, čo niektorým v kombinácií s nižšou cenou a širokého okruhu ľudí vyhovuje.

5. Byt zoženiete aj na poslednú chvíľu

Kým lôžko na internáte si z dôvodu veľkého záujmu musíte vybavovať už v lete, byt dokážete zohnať aj tesne pred začiatkom nového akademického ročníka. Ponuka voľných nájomných bytov v hlavnom meste je totiž pestrá a umožní vám získať slušný prenájom aj na poslednú chvíľu. K zahájeniu nového akademického ročníka sme každým dňom bližšie, takže otázka hľadania študentského bývania je stále aktuálnejšia. Je len na vás a vašich finančných možnostiach, či si vybavíte lôžko na niektorom z internátov alebo uprednostníte byt na prenájom v Bratislave. Hlavné je, aby ste našli výhodné bývanie a dokázali si vytvoriť dobré podmienky na štúdium.