Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Skúste ušetriť a výberom správnej izolácie váš domov aj ochrániť

Redakcia Predajprenajom.sk - 21.07.2020 - 593
Mnohí z nás sa pri stavbe alebo rekonštrukcii domu v snahe ušetriť rozhodujú pre lacnejšie verzie stavebných materiálov, čo je ale chyba s veľkými následkami, ktoré sa potom ťažko odstraňujú. Jedným z takýchto nerozumných riešení je aj úspora pri výbere vhodnej izolácie. Najlepšou investíciou do budúcnosti vášho domu je práve kvalitný povrch a kompozitný tepelno alebo hydroizolačný systém.

Stanovením nákladov na správny izolačný systém v rozpočte stavby vopred minimalizujete tepelné straty a tým ušetríte veľa na vykurovaní, v lete zasa pri ochladení. Dobre zvolená tepelná izolácia domu môže vo všeobecnosti znížiť náklady na energiu o 50 %.

Ktoré miesta v dome potrebujú tepelnú izoláciu?

Najväčšie tepelné straty sa vyskytujú na fasáde domu, až 40 % energie a nákladov stratíte pri nedostatočnom izolovaní budovy z jej vonkajšej strany. To však nie je všetko. Je potrebné izolovať nielen fasádu, ale aj strechu, cez ktorú uniká až 25 % tepla. Inak na to nie je ani strop nad suterénom alebo otvoreným vchodom a samozrejme okná, ktoré predstavujú ďalších 20 % tepelných strát.

Izolácia vás zachráni

Perfektný zatepľovací systém spoľahlivo chráni vašu peňaženku pred zbytočnými nákladmi nielen v čase prevádzky budovy, ale aj vo fáze jej výstavby. Po prvé, už počas výstavby je možné izoláciou zmenšiť hrúbku muriva a znížiť náklady na výstavbu. Po druhé, tepelná izolácia chráni aj konštrukčné prvky vášho domu pred predčasným zničením. Po tretie, kvalitná hydroizolácia je dobrý spôsob ochrany pred hromadením vlhkosti a plesní na stenách, ktoré časom tiež začínajú ničiť štruktúru budovy. Pleseň na vnútorných stenách môže v budúcnosti poškodiť aj stavebné konštrukcie.

Nebojte sa preto investovať a správnu izoláciu používať. Vytvoríte si tak domov, ktorý bude vždy a bez najmenších prekážok pripravený slúžiť vám aj celej vašej rodine niekoľko rokov.

Zdroj obrázka:Serhii Krot/Shutterstock.com