Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Séria jednoduchých trikov, ako predĺžiť životnosť vašej práčky

Redakcia Predajprenajom.sk - 21.02.2022 - 615
Práčka je nenahraditeľným spotrebičom, ktorý je prítomný vo všetkých domácnostiach. „Prať bielizeň“ je predsa téma každodenného života, o ktorej sa všade často hovorí. Menej často sa ale myslí na samotné zariadenie, ktorému za čistú, kvalitnú a voňavú bielizeň vďačíme.

A práve údržba je v prípade životnosti tohto zariadenia najdôležitejšou prevenciou. Aby vám preto slúžila vaša práčka dobre a dlho, máme pre vás niekoľko tipov, pomocou ktorých sa to dá dosiahnuť.

Myslite na budúcnosť, využitie a dlhodobú spokojnosť zariadenia už pri výbere

Aby ste si mohli komfort novej práčky a jej služby užívať čo najdlhšie, vyberajte model najnovšej generácie, ktorý pri praní zaručuje najlepšiu energetickú účinnosť a minimálnu spotrebu. V prípade, že by predsa len niektorá z častí prestala fungovať, vždy si môžete namiesto kúpy novej práčky nechať inštalovať do spotrebiča nové náhradné diely Bosch.

Hľadajte práčku s  nosnosťou zodpovedajúcou vašim potrebám. Kapacita sa zvyčajne pohybuje od 5 do 8 kg. Pre veľkú rodinu môže byť vhodnejšia práčka na 7/8 kg.

Uprednostnite inteligentné technológie a funkcie. Odhadnúť množstvo prádla a zvoliť podľa toho vhodný prací cyklus nie je vždy voľným okom jednoduché. Na tieto účely inštalovali do zariadení výrobcovia inteligentné funkcie, ktoré túto dilemu vyriešia za vás. Inteligentná práčka zistí aktuálne množstvo bielizne a automaticky zníži spotrebu vody a energie.

Kroky, ktoré treba dodržiavať pri praní bielizne?

Ako prvé je lepšie použiť množstvo pracieho prostriedku nevyhnutne potrebné na množstvo pranej bielizne a stupeň jej znečistenia podľa pokynov výrobcu a tiež s ohľadom na tvrdosť vody vo vašej oblasti. Väčšie množstvo pracieho prostriedku nevyperie lepšie, ale viac znečisťuje.

Používajte programy pri nízkych teplotách. Zabudnite na program 90 °C a používajte ho len na naozaj veľmi špinavú bielizeň (ktorú mávame naozaj málokedy!)

Používajte ECO programy, ktoré sú vhodné najmä pre mierne alebo bežne znečistenú bielizeň.

Poradenstvo pri údržbe

Vodný kameň je jednou z hlavných príčin zlého fungovania práčky a zvýšenia spotreby. Keď sa jeho množstvo v práčke zvýši, ťažko sa zahrieva a má tendenciu zvyšovať spotrebu energie. Samozrejme, v prípade potreby aj tu môžete jednoducho inštalovať plne funkčné ohrievacie teleso Bosch, jednoduchšie je ale myslieť na prevenciu v podobe pravidelného čistenia práčky od vodného kameňa.

Aj filter sa môže ľahko upchať, preto je lepšie ho cyklicky otvárať a kontrolovať stav. Ak je upchatý, musí sa ručne uvoľniť a vyčistiť vodou a octom, aby sa odstránili nečistoty a zápach.

Bubon a gumové tesnenie sa musia pravidelne čistiť tiež, aby sa odstránila  voda z prania, ktorá v práčke stagnuje a môže spôsobiť plesne a nepríjemný zápach. Jednoduchá metóda je: jedna šálka jablčného octu s tromi kvapkami esenciálneho oleja z čajovníka. Je to tiež antiseptický a fungicídny roztok.

Zásuvka na pracie prostriedky sa často zanáša zvyškami mydla a iných produktov. Je preto lepšie ju  vyčistiť aspoň raz za mesiac vodou s obsahom octu.

Uvidíte, že práčka sa vám za tento prístup odvďačí dlhodobou službou.

Zdroj obrázka: Fuss Sergey/Shutterstock.com