Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Ružová pre dievčatá a modrá pre chlapcov? Trendy v detskej izbe sa menia

Róbert Rektorovský - 25.05.2017 - 1682
Zabudnite na stereotyp a nadiktované pravidlá o tom, ako má vyzerať vzhľad detskej izby. Krása interiérového dizajnu spočíva v rôznorodosti, takže preč so zaužívanou ružovou či modrou. Aktuálne trendy totiž ovládla originalita, pestrosť a kreatívny duch.

Časy monotónnych a farebne nezáživných interiérov sú preč, pretože v súčasnosti zohráva kľúčovú úlohu dôraz na pestrosť a inováciu. Rovnako to platí aj pri návrhoch detských izieb, ktorých zariaďovanie vyžaduje viac kolority a hravých variácií podporujúcich vývin dieťaťa. Aj preto je čas rozlúčiť sa so starými Genderovými predsudkami, ktoré nám roky diktovali, že dievčatá musia žiť v ružovej a chlapci v modrej izbe.

Interiérový dizajn prichádza s novými trendmi

Po tých dlhých rokoch stereotypu sme už z ružovo-modrých detských izieb unavení. Chce to zmenu, niečo nové, čo oživí priestor a v porovnaní s inými bytmi vynikne. Aj preto dizajnéri vsádzajú na netypické prevedenia, ktoré vdýchnu trendom nový život. Pár ich oslovilo aj nás a verte, že dokážu zbúrať mýtus o tom, že dievčatám sa hodí ružová a chlapcom modrá izba.  

Farebné trendy do izieb pre dievčatá

 

 

Červená – Dynamická červená sa do izieb, v ktorých sa prespáva, veľmi nehodí. Aj napriek tomu po nich niektoré dievčatá túžia, takže ak  im vyhoviete, snažte sa ju využívať skromne. 

Žltá a oranžová – Ružová sa dá nahradiť veselými odtieňmi žltej či oranžovej, ktoré pôsobia optimisticky. Odporúčame ovocné odtiene od sladkej mandarínkovej až po jemnú citrónovú.

Obľúbené farby v chlapčenských izbách

 

Zelená – Pokiaľ máte hyperaktívneho syna, potom bude účinným liekom zelená. Blahodarne pôsobí najmä v olivovom odtieni, ktorý môžete citlivo kombinovať s krikľavejšími akcentmi.

Čiernobiela – K najobľúbenejším návrhom patrí zladenie bielych stien s čiernymi doplnkami. Kombinácia vhodná pre dobrodružné typy musí byť v rovnováhe, aby veľa čiernej nepôsobilo depresívne.

Fialová – Fialové pozadie je v detských izbách dosť netradičné, no predsa sa nájdu byty, kde zažiari. Odporúča sa najmä intelektuálne nadaným chlapcom, ktorí majú blízko k umeniu. 

Neutrálne farby pre obe pohlavia

 

Biela – Pri využití bielej nehrá pohlavie žiadnu rolu, obzvlášť ak je daný odtieň v priestore dominantný. Iné to je pri kombinovaní farebných doplnkov, ktoré treba pohlaviu prispôsobiť.

Hnedá – Hnedá vyžaruje pokoj a teplo domova, takže pre pocit útulného bývania sa hodí do každej detskej izby. 

Netradičná modrá – Ak sa nechcete vzdať modrej, skúste aspoň iné odtiene. Ideálne sú farby imitujúce hladinu oceánu, napríklad azúrová alebo tyrkysová, ktoré si nachádzajú fanúšikov u oboch pohlaví.

Nechajme deti podieľať sa na návrhu izby

 

Nech sa nám páčia akékoľvek farebné trendy, nesmieme zabúdať na to najdôležitejšie. Pri ich výbere je správne zohľadniť názor dieťaťa, ktoré bude obývať izbu, takže s voľbou musí byť spokojné. Školáci si už uvedomujú vibrácie jednotlivých odtieňov a vedia, ktoré na nich majú pozitívny vplyv. Možno odmietnu všetko trendové a budú chcieť ružovú a modrú, čo myslíte?