Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Rozlúčte sa s plesňou v kúpeľni raz a navždy

Redakcia Predajprenajom.sk - 31.08.2020 - 932
Miluje vlhké, tmavé miesta bez dostatočného vetrania. Pleseň sa u vás doma zabýva veľmi jednoducho a rýchlo. Stačí, ak podceníte pár dôležitých detailov a problém je na svete. 

Spóry plesní vstupujú do tela najmä cez dýchacie cesty. Nebezpečné pre ľudí alebo zvieratá sú najmä mykotoxíny. Na pozadí zníženej imunity, najmä u detí, spôsobujú potom časté prechladnutie až zápal pľúc. Sprievodným prejavom môže byť aj podráždenie pľúc, kašeľ, nádcha, bronchiálna astma, vyrážky na koži a ekzém.

Vyhnúť sa tomu všetkému môžete vďaka niektorým jednoduchým opatreniam, o ktorých si niečo povieme.

Odstráňte príčiny plesne

Aby ste sa plesne rýchlo a účinne zbavili, musíte poznať dôvody jej vzniku. Najčastejšie je to vlhkosť, pre ktorej vytvorenie sú v kúpeľni tie najlepšie podmienky. Za hlavné príčiny plesní sa však považuje zlá ventilácia a nerovnomerné vykurovanie miestnosti. Predsa len, v kúpeľni malého bytu okien moc na vetranie asi nenájdete. Preto je po procedúrach s vodou potrebné dôkladné miestnosti vyvetrať. Ventilátor sa vám tu určite zíde. Pamätajte tiež, že kúpeľňa musí byť teplá a vykurovaná.

Vytvorte viac voľného priestoru

Aby mohol vzduch v miestnosti dobre prúdiť a nepodporoval vznik plesne, je potrebné, aby bol priestor čo najviac voľný. Znamená to aj vhodné rozmiestnenie a použitie odolného kúpeľňového nábytku, s ktorého inštaláciou nebudete mať najmenšie problémy. Investujte ale radšej do závesných modelov, aby sa priestor pod nimi ľahko udržiaval v čistote.

Odstráňte nedostatky v konštrukcii

Príčinou výskytu huby môže byť aj zamrznutie stien, nekvalitné utesnenie škár, praskliny v murive, problémy s kanalizáciou a prívod vody. Ak sa teda chcete plesne zbaviť, musíte si zvoliť lepšie stavebné materiály, opraviť nedostatky a pravidelne meniť kvalitu vzduchu v interiéri.

Ak huba ešte neprenikla veľmi hlboko do povrchu, je možné ju odstrániť aj pomocou chemikálií dostupných v obchode, treba si ale dávať pozor pri ich aplikácii na postihnuté miesto a používať ochranné prostriedky. Občas môže pomôcť aj inštalácia novej vodovodnej batérie.

Dbajte na dodržiavanie niekoľkých pravidiel

Ak chcete predísť vzniku plesne bez aplikácie chémie a veľkých zásahov do konštrukcie stavby, občas stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

  • Vyhnite sa sušeniu veľkého množstva bielizne v kúpeľni, pretože môže v miestnosti vytvárať vysokú vlhkosť.
  • Dvere kúpeľne by mali byť neustále otvorené, aby sa vzduch jednoducho menil.
  • Po osprchovaní alebo kúpaní nezabudnite utrieť steny, inštalatérske zariadenia a podlahu suchou handrou.
  • Vodovodné batérie a sprcha by mali byť pravidelne kontrolované na únik vody.
  • Všetky možné spoje by mali byť ošetrené „sanitárnym“ tesniacim prostriedkom, aby cez ne voda neunikala.
  • Vlhkosť (kondenzácia) sa spravidla hromadí na kovových doplnkoch. Preto je lepšie použiť niekedy plast.

Pamätajte si aj to, že stačí, aby ste jeden večer kúpeľňu nevyvetrali a pleseň sa u vás doma zabýva na niekoľko rokov.

Zdroj obrázka: FotoDuets/Shutterstock.com