Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Rolety alebo žalúzie: Ktorý je ten správny odtieň pre váš domov?

Redakcia Predajprenajom.sk - 20.12.2021 - 591
Rolety alebo žalúzie na mieru poskytujú optimálnu ochranu pred slnkom, súkromie a zlepšujú tepelnú izoláciu domu či bytu. Rozhodovanie medzi roletami alebo žalúziami je na druhej strane často veľmi ťažké.

My vám na základe niektorých zaujímavých a dôležitých informácií tento výber trocha uľahčíme.

Jednoduchá ochrana pred slnkom, teplom a hlukom so žalúziami

V zásade sa pri ochrane pred slnkom rozlišuje medzi vnútornou a vonkajšou a to ovplyvňuje aj to, či ste za moderné vertikálne žalúzie alebo sa rozhodnite pre rolety. Vnútorná ochrana pred slnkom slúži predovšetkým ako ochrana proti oslneniu, ale poskytuje tiež menšiu ochranu pred vyhrievaním obytného priestoru.

Na druhej strane je väčšinou táto tieniaca technika vhodná na dovybavenie interiéru a v rámci dizajnu miestnosti prispieva k útulnému prostrediu bývania. Naproti tomu vonkajšia slnečná ochrana zabraňuje, aby sa slnko do interiéru vôbec dostalo. Tiení UV žiarenie aj teplo a zároveň zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu. Lamely žalúzií sa dajú aj pri úplnom zatemnení okna otočiť.

Plissé rolety navodia atmosféru

Klasická roleta je vnútorná protislnečná ochrana s pohyblivými lamelami. Tie je možné plynule nastavovať pomocou káblového vedenia na reguláciu dopadu svetla. Univerzálne plissé rolety sú na použitie ešte jednoduchšie. Zaisťujú pritom jednoduchú reguláciu svetla, súkromia a pohodlia v interiéri.

Samozrejme, výber závisí od veľkosti okna a spracovania konkrétneho typu tejto modernej tieniacej techniky. Rolety pri úplnom zatemnení okna musíte otvoriť úplne, výhľad cez ne nie je vždy možný, samozrejme, závisí aj od priehľadnosti zvoleného materiálu. Ten môže byť nielen rôzne farebný, ale aj zdobený, takže sa postará aj o navodenie správnej atmosféry. Stačí si vybrať to, čo uprednostňujete viac.

Zdroj obrázka: NavinTar/Shutterstock.com